لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

شینا شیرانی در گفتگو با صدای آمریکا: تعلیق مدیران پرس تی‌وی، مشکل را حل نمی‌کند


خانم شیرانی به مسیح علی‌نژاد گفته که از برخی واکنش‌های کاربران شبکه‌های مجازی نیز گلایه‌مند است.
خانم شیرانی به مسیح علی‌نژاد گفته که از برخی واکنش‌های کاربران شبکه‌های مجازی نیز گلایه‌مند است.

پرس تی‌وی، تلویزیون انگلیسی برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تایید کرد که دو مدیر این شبکه در پی اتهام آزار جنسی به یک مجری زن "تعلیق" شده‌اند.

در روزهای گذشته یک فایل صوتی از سوی وبسایت روزآنلاین منتشر شد که از سوی شینا شیرانی، مجری پرس تی‌وی ضبط شده بود و در آن یک مدیر این شبکه با اشاره به دفاع از خانم شیرانی در برابر یکی دیگر از مدیران از او درخواست رابطه جنسی کرده است.

خانم شیرانی اصالت این فایل صوتی را تایید کرده و در مصاحبه‌های بعدی خود گفته که از سوی یکی از مدیران شبکه پرس تی‌وی بارها مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

روابط عمومی این شبکه اما می گوید که "اصولا فایل صوتی از لحاظ قانونی و قضایی وجاهت نداشته و شکایتی نیز تاکنون ارائه نشده است."

با این حال پرس تی‌وی اعلام کرده "به دلیل اهمیت موضوع" و تا مشخص شدن نتایج کامل تحقیقات، این دو نفر "تعلیق" شده‌اند.

شینا شیرانی در گفتگو با صدای آمریکا: تعلیق مدیران پرس تی‌وی مشکل را حل نمی‌کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

روابط عمومی این شبکه تاکید کرده انتشار این فایل صوتی "با مباشرت افراد مخالف نظام و بهره برداری سیاسی و بدون طرح شکایت به مراجع متعدد قانونی در داخل کشور مشکوک است".

شینا شیرانی در گفت‌وگو با مسیح علی‌نژاد در برنامه تبلت از جزییات این فایل صوتی و مشکلاتی که برای او به وجود آمده روایت کرده است.

خانم شیرانی می‌گوید اخراج مدیرانی که او آنها را به آزار جنسی متهم کرده، مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید به زنان فضایی داده شود تا نسبت به آزارهای جنسی در کشور خودشان حق اعتراض داشته باشند بدون آنکه خود متهم شوند.

او از برخی واکنش‌های کاربران شبکه‌های مجازی نیز گلایه‌مند است که چرا به جای حمایت از یک قربانی آزار جنسی در محل کار، انگشت اتهام را به سوی او گرفته‌اند.

مشروح این مصاحبه روز پنج شنبه ساعت ۱۱ به وقت تهران از تلویزیون صدای آمریکا پخش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG