لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

معاون رئیس صدا و سیما: با همکاران شبکه‌های ماهواره‌ای کار نمی‌کنیم


چکامه چمن ماه یکی از بازیگران مهاجر در کنار بهروز وثوقی، بازیگر ساکن آمریکا
چکامه چمن ماه یکی از بازیگران مهاجر در کنار بهروز وثوقی، بازیگر ساکن آمریکا

معاون رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه تاکید کرد افرادی که با شبکه‌های ماهواره‌ای همکاری می‌کنند، امکان کار با رادیو و تلویزیون حکومتی ایران را از دست خواهند داد.

علی اصغر پورمحمدی به خبرگزاری ایسنا گفت صدا و سیما نمی‌تواند در برابر "انتخاب" هنرمندان کاری کند و "نهادهایی که مسوول این کارها هستند باید تصمیم‌گیری کرده و این تصمیم‌ها را اجرایی کنند".

به گفته او این صدا و سیما در حال حاضر با "بحران گسترده" مالی مواجه است و تلویحا کاهش تولید این سازمان را باعث همکاری هنرمندان ایرانی با شبکه‌های ماهواره‌ای دانست.

به تازگی و با مهاجرت چند بازیگر ایرانی برای شرکت در پروژه‌های تولید سریال توسط شبکه‌های فارسی زبان خارج از ایران، بحث محدودیت‌های همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای دوباره داغ شده است.

به تازگی حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم عنوان کرده که این وزارتخانه "به طور مرتب" به هنرمندان تذکر می‌دهد تا با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان همکاری نکنند.

این مقام وزارت ارشاد گفته است: "هرگونه همکاری، ‌تماس، مصاحبه و ارسال آگهی به شبکه‌های ماهواره‌ای چه رادیو و چه تلویزیون، به ویژه شبکه‌های معاند، ممنوع و تخلف است و هنرمندان باید مراقبت کنند که بی‌جهت آب به آسیاب دشمن نریزند؛ چرا که تخلف محسوب می‌شود. حال این تخلف چه در تبلیغات هنری، صنعتی و سایر بخش‌ها باشد، در هر صورت ممنوع است."

XS
SM
MD
LG