لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

"احضار" ۱۰ سینماگر ایرانی به دادگاه


فیلم جامه‌دران به دلیل حضور پگاه آهنگرانی و باران کوثری اجازه تبلیغ در تلویزیون ایران را پیدا نکرده است.
فیلم جامه‌دران به دلیل حضور پگاه آهنگرانی و باران کوثری اجازه تبلیغ در تلویزیون ایران را پیدا نکرده است.

یک روزنامه تخصصی سینما در ایران از احضار ۱۰ سینماگر ایرانی به دادگاه به دلیل پخش تبلیغ فیلم‌هایشان در شبکه‌های ماهواره‌ای خبر داده است.

روزنامه سینما روز پنجشنبه خبر داد که ۱۰ تهیه کننده سینمای ایران باید صبح شنبه به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کنند و درباره دادن تبلیغ به شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان توضیح بدهند.

سید جمال ساداتیان، تهیه کننده با تایید خبر احضار خود به این روزنامه گفته است: "وقتی سه روز بعد از پخش تیزرهای جامه‌داران صدا و سیما آن را قلع وقمع کرد، من چاره ای جز پخش تیزرهای فیلم در شبکه‌های ماهواره ای نداشتم. این سیاست یک بام و دوهواست که مشخص نیست کدام بازیگر ممنوع‌التصویر است و کدام بازیگر مجوز دارد. پگاه آهنگرانی و باران کوثری دو بازیگر اصلی فیلم من بودند که تلویزیون جلوی پخش تصاویر آنها را گرفت. وقتی سیاست‌های تلویزیون و سینما با هم همخوانی ندارد من مقصر نیستم."

همزمان محمد نشاط، تهیه کننده فیلم "این سیب هم برای تو" به وبسایت تابناک گفت که دادسرای فرهنگ و رسانه از او "دعوت" کرده و موضوع "احضار" درمیان نیست.

در روزهای گذشته و با تداوم مهاجرت بازیگران ایرانی به خارج از کشور برای همکاری با یک شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان، حساسیت‌ها نسبت به همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای افزایش پیدا کرده است. در همین راستا صدا و سیمای جمهوری اسلامی فرمی را تهیه کرده و از تهیه‌کنندگان فیلم‌های سینمایی تعهد می‌گیرد چنانچه تبلیغ فیلم‌هایشان در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شود، ضمن این که امتیاز پخش آگهی در تلویزیون ایران را از دست می‌دهند، باید جریمه نیز پرداخت کنند.

پیش از این معاون رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده بود افرادی که با شبکه‌های ماهواره‌ای همکاری می‌کنند، امکان کار با رادیو و تلویزیون حکومتی ایران را از دست خواهند داد.

XS
SM
MD
LG