لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۴

چه کسی برنده مناظره آخر کلینتون و ترامپ بود


مردم آمریکا چهارشنبه شب، ۲۸ مهر، شاهد سومین و آخرین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون بودند. با وجود اینکه کمتر از سه هفته به روز انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، مناظره چهارشنبه شب برای بسیاری، بویژه رای دهندگان نا مصمم، آخرین فرصت برای نامزدها بود تا با دفاع از مواضع خود و انتقاد از مواضع رقیب انتخاباتی، جایگاه خود را تقویت بخشند. اما کدام یک از نامزدها برنده این مناظره بود؟

نیویورک تایمز می نویسد، اجتناب آقای ترامپ از پذیرفتن نتایج انتخابات و پاسخ های گنگ او به سوالات درباره سیاست خارجی، باعث شده تا بسیاری از ناظران و منتقدان بگویند خانم کلینتون برنده این مناظره بوده است.

وان جونز، کارشناس حزب دموکرات در شبکه سی ان ان درباره مناظره گفت: «کلینتون او را نابود کرد. خودداری او از پذیرفتن نتایج انتخابات به طور طبیعی یعنی او واجد شرایط برای چنین پستی در دولت آمریکا نیست.»

«سی بی اس نیوز» می نویسد برنده مناظره سوم خانم هیلاری کلینتون بوده است.

بنا به نظرسنجی منتشر شده از سوی سی بی اس نیوز، ۴۹ درصد بینندگان معتقدند هیلاری کلینتون برنده مناظره بوده، و ۳۹ درصد معتقدند دونالد ترامپ پیروز شده است. ۱۲ درصد نیز معتقدند دو رقیب اجرایی یکسان داشتند.

در همین حال و به نقل از نیویورک تایمز، میگل مککین، مجری برنامه رادیویی «حالا آمریکا»، به همراه بسیاری دیگر در سایت های اجتماعی، اعلام کرد برنده مناظره چهارشنبه کریس والاس، میزبان این مناظره بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG