لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۹

کاخ سفید میزبان قهرمان بیسبال آمریکا؛ پیراهن شماره ۴۶ به بایدن اهدا شد


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در مراسم ویژه‌ای در کاخ سفید، دوشنبه هفت اوت میزبان اعضای تیم «هیوستون آستروس»، قهرمان لیگ حرفه‌‌‌ای بیسبال آمریکا بود.

او در این مراسم ضمن قدردانی از اعضای این تیم، گفت که با داستی بیکر ۷۳ ساله، مسن‌ترین مربی که تاکنون قهرمان لیگ حرفه‌ای بیسبال آمریکا شده است، احساس نزدیکی می‌کند. آقای بایدن مسن‌ترین فردی است که در ۷۷ سالگی به مقام ریاست جمهوری آمریکا رسید و حال در ۸۰ سالگی قصد دارد بار دیگر و برای دومین دوره متوالی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ شرکت کند.

هیوستون آستروس سال گذشته با مربیگری داستی بیکر، بصورت غیرمنتظره‌ای قهرمان لیگ حرفه‌ای بیسبال آمریکا شد؛ رقابتی که به قهرمانی جهان شهرت دارد.

جو‌ بایدن به اعضای این‌ تیم گفت: «مردم روی شما حساب نمی‌کردند و گفتند که با روزهای اوج خود فاصله دارید، این موضوعی است که من به خوبی با آن‌ آشنایی دارم.»

داستی بیکر چند دهه است که در لیگ حرفه‌ای بیسبال آمریکا فعالیت می‌کند. او به‌عنوان بازیکن نیز با تیم‌ «لس‌آنجلس داجرز» قهرمان این مسابقات شده است. جو‌ بایدن در سخنان خود گفت که در نوجوانی مسابقات داستی بیکر را دنبال می‌کرد و به سبک بازی او علاقمند بود.

جو بایدن و داستی بیکر
جو بایدن و داستی بیکر


داستی بیکر از سه سال پیش به استخدام هیوستون آستروس درآمد تا اعتبار این تیم را که دلیل سومدیریت و برخی تصمیمات نادرست در نقل و انتقالات به شدت آسیب دیده بود، ترمیم کند. او در این مراسم گفت که مانند جو بایدن به بازگشت فکر می‌کند و با قهرمانی دوباره در لیگ حرفه‌ای بیسبال آمریکا سال آینده مجددا مهمان کاخ سفید خواهد بود.

اعضای آستروس یک پیراهن تیم را با شماره ۴۶ به جو بایدن، چهل‌وششمین رئیس جمهوری ایالات متحده اهدا کردند.

هیوستون آستروس در مسابقه فینال «فیلادلفیا فیلیز» را شکست داد، تیمی که جیل بایدن، بانوی اول آمریکا از طرفدارانش است. جو‌ بایدن بارها به شوخی گفته است که باید فیلیز را تشویق کند وگرنه شب تنها می‌خوابد. او در این مراسم گفت حالا که میزبان آستروس بوده دیگر نمی‌تواند وارد فیلادلفیا شود.

معمولان طرفداری روسای جمهوری آمریکا از تیم‌های ورزشی، یا میزبانی از آنها در کاخ سفید با حواشی و بحث‌هایی همراه است که بیشتر جنبه سرگرمی دارد و جدی محسوب نمی‌شود.

مراسم ویژه‌ در کاخ
مراسم ویژه‌ در کاخ


جو‌ بایدن در این مراسم از حمایت اعضای هیوستون آستروس از بازماندگان کشتار مدرسه «اوالد» در ایالت تگزاس نیز قدردانی کرد.

در ماه مه گذشته یک فرد مسلح با ورود به این مدرسه ابتدایی ۱۹ کودک و دو بزرگسال را به قتل رساند. در تابستان تیم هیوستون آستروس با اجاره ۱۰ اتوبوس، صدها نفر از کودکان این مدرسه را برای تماشای مسابقه با «اوکلند اتلتیک» به ورزشگاه خود آورد.

آقای بایدن با اشاره به این اقدام گفت که ورزشکاران به مردم امید می‌دهند، و در ادامه افزود «شاید به نظر برسد که ورزش فقط برای بردن است، اما این در مورد بهترین تیم‌ها صادق نیست.» رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که ورزش در بهترین حالت «مردم را دور هم جمع می‌کند و به آنها کمک می‌کند که کنار یکدیگر باشند.»

تیم هیوستون آستروس در مسابقات امسال نیز نتایج خوبی کسب کرده است و از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی محسوب می‌شود.

این مطلب با استفاده از گزارش آسوشیتدپرس تنظیم شده است.

XS
SM
MD
LG