لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۰

تیم بیسبال شهر واشنگتن بعد از حدود ۹۰ سال، قهرمان لیگ حرفه‌ای آمریکا شد


تیم بیسبال «واشنگتن نشنالز» چهارشنبه با پیروزی مقابل «هوستون اَستروز» در هفتمین دیدار مسابقه فینال، قهرمان لیگ حرفه ای بیسبال آمریکا «ام.ال.بی» شد و به موفقیتی تاریخی دست یافت.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان» واشنگتن نشنالز در بازی پایانی که در شهر هوستون برگزار شد، در حالی که از حریف عقب بود، در نهایت با نتیجه شش بر دو پیروز شد.

در پایان این سری مسابقات هفتگانه که با قهرمانی چهار بر سه واشنگتن نشنالز همراه بود، هر دو تیم بصورت غیرمنتظره ای تمام بازیهای خانگی خود را واگذار کردند ولی در زمین حریف پیروز شدند.

این نخستین قهرمانی واشنگتن نشنالز در لیگ حرفه ای بیسبال آمریکا است، آخرین قهرمانی تیم بیسبال شهر واشنگتن به سال ۱۹۲۴ و زمانی باز می گردد که تیم دیگری از این شهر با نام «واشنگتن سناتورز» در این رقابت ها شرکت داشت.

شهروندان پایتخت آمریکا که مسابقه پایانی را از طریق تلویزیون تماشا کردند، علی رغم هوای سرد و بارانی منطقه، پس از قهرمانی تیم محبوب خود، ساعت‌ها در خیابان‌های اصلی شهر به رقص و پایکوبی پرداختند.

واشنگتن نشنالز هفته های آغازین فصل را بسیار بد شروع کرد، ولی به تدریج شرایط بهتری پیدا کرد و در میان شگفتی همگان به فینال رسید و در نهایت هوستون استروز پرستاره را شکست داد.

قرار است روز شنبه مراسم استقبال باشکوهی در مرکز شهر واشنگتن برگزار شود و بازیکنان واشنگتن نشنالز این قهرمانی را با هواداران خود جشن بگیرند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG