لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

لاتاری «پاوربال» در آمریکا باز به یک میلیارد دلار رسید


Lottery Jackpot
Lottery Jackpot

جایزه بلیت بخت آزمایی یا لاتاری شرکت پاوربال در آمریکا بار دیگر به ۱.۰۴ میلیارد دلار رسید. این چهارمین بار است در تاریخ این قرعه‌کشی و دومین بار در سال جاری است که میزان جایزه لاتاری از یک میلیارد دلار عبور می‌کند.

در چند هفته گذشته هیچ کس جایزه اصلی لاتاری پاوربال را نبرد تا این جایزه به این میزان برسد. مرحله بعد قرعه‌کشی دوشنبه شب به وقت شرق آمریکا خواهد بود.

فرد خوش‌شان اگر هر شش جفت عدد را داشته باشد، دو گزینه برای دریافت جایزه خواهد داشت: یک چک به مبلغ حدود ۴۷۸ میلیون دلار نقد کند یا در ظرف سی سال، مبلغ ۱.۰۴ میلیارد دلار را به طور اقساط دریافت کند. در صورت دریافت نقدی، از مبلغ جایزه ۲۴ درصد نیز برای مالیات کسر می‌شود و مبلغ جایزه به حدود ۳۶۰ میلیون دلار کاهش خواهد یافت.

بلیت کاغذی لاتاری در مغازه‌ها در ایالت‌های آمریکا فروخته می‌شود اما اپلیکیشن این بخت‌آزمایی تنها در ایالت‌هایی که اجازه دارند، به صورت آنلاین فروخته می‌شود.

شانس بردن جایزه اصلی لاتاری، یک در ۲۹۲ میلیون نفر است. کسانی که پنج جفت یا کمتر عدد درآمده از قرعه‌کشی را داشته باشند، جوایز کمتری تا حداکثر دو میلیون دلار کسب می‌کنند. در قرعه کشی روز شنبه پاوربال هرچند کسی جایزه بزرگ را نبرد اما پنج نفر جایزه یک میلیون دلاری، دو نفر جایزه دو میلیون دلاری و ۵۵ نفر جایزه پنجاه هزار دلاری را بردند.

سه ماه پیش جایزه لاتاری پاوربال به ۱.۰۸ میلیارد دلار رسید که یک نفر آن را برد.
پاوربال و مگامیلیون دو برند بزرگ لاتاری یا بلیت بخت آزمایی در آمریکا هستند که گاهی بعد از چند هفته برنده نداشتن، جایزه بزرگ آنها یک میلیون دلار را رد می‌کند.

بزرگترین جایزه بلیت بخت آزمایی به مبلغ ۲.۰۴ میلیارد دلار در آبان سال گذشته بود که یک نفر آن را برد.

XS
SM
MD
LG