لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۰

جایزه دو مسابقه بخت آزمایی آمریکا از دو میلیارد دلار گذشت؛ سه شنبه، قرعه کشی می‌شود


مگا میلیون با ۱.۶ میلیارد و پاوربال با ۶۲۰ میلیون دلار مجموعا رکورد جدید را زده اند.
مگا میلیون با ۱.۶ میلیارد و پاوربال با ۶۲۰ میلیون دلار مجموعا رکورد جدید را زده اند.

سه‌شنبه اول آبان قرعه‌کشی بلیت های بخت‌آزمائی یا لاتاری «مگامیلیون» (به انگلیسی: Mega Millions) با رکورد یک میلیارد و ششصد میلیون دلار به عنوان بزرگترین قرعه‌کشی ایالات متحده انجام می‌شود.

برنده این بلیت اگر یک نفر باشد می تواند آن را ماهانه یا در یک چک به مبلغ ۹۰۴ میلیون دلار دریافت کند.

بزرگترین جایزه از زمان اجرای لاتاری چه مبلغی بوده است؟

این جایزه ۱.۶ میلیارد دلاری بزرگترین مبلغ تا امروز برای «مگامیلیون» و نیز، هر لاتاری دیگری است. قبل از این، بزرگترین جایزه ای که در تاریخ لاتاری آمریکا پرداخت شد، مربوط به قرعه‌کشی «پاوربال» (به انگلیسی: Powerball) در سال ۲۰۱۶ به مبلغ یک میلیارد و ۵۸۶ میلیون دلار بود.

در حال حاضر مبلغ پرداختی «پاوربال» چقدر است؟

باید بگوییم که مگامیلیون تنها قرعه کشی بزرگ این هفته نیست! مبلغ لاتاری پاوربال نیز به ۶۲۰ میلیون دلار رسیده است که روز چهارشنبه پیش‌رو به قرعه گذاشته خواهد شد. این بدان معنا است که مجموع مبلغ پرداختی این دو لاتاری رقمی حدود ۲.۲ میلیارد دلار خواهد بود.

چرا جایزه مگامیلیون به این مقدار بزرگ رسیده است؟

به این دلیل که آخرین بلیت برنده مگامیلیون در قرعه‌کشی ۲۴ ژوئیه گذشته بود که ۱۱ همکار یک اداره در کالیفرنیا به طور مشترک برنده مبلغ ۵۴۳ میلیون دلار شدند. از آن زمان به رغم هفته ای دو قرعه کشی، کسی نبرده است.

جایزه مگامیلیون با رقم ۴۰ میلیون دلار شروع می‌شود، و تا زمانی‌که برنده ای اعلام نشود بر مبلغ بلیت بخت آزمایی اضافه می‌شود.

درصد شانس برنده شدن در لاتاری مگامیلیون چقدر است؟

به طور کلی درصد شانس بردن این لاتاری ۱ در ۳۰۲,۵۷۵،۳۵۰ است.

چطور می توان در قرعه‌کشی مگامیلیون شرکت کرد؟

بلیت ها شش شماره دارند که می‌بایست تمام شش شماره، در بیایند تا برنده شوید. شما می‌توانید شماره‌ها را خود انتخاب کنید و یا اجازه دهید که ماشین فروش بلیت ها به طور شانسی برای شما انتخاب کند.

پنج شماره اول از بین ۱ تا ۷۰ باید انتخاب شود و شماره آخر از بین ۱ تا ۲۵ انتخاب می‌شود.

بلیت های مگامیلیون به مبلغ ۲ دلار در ۴۴ ایالت و همچنین در واشنگتن دی سی و جزایر ویرجین آمریکا به فروش می‌رسند. امکان خرید آنلاین وجود ندارد و باید به فروشگاه مراجعه کنید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG