لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۵

یک نفر از کارولینای جنوبی جایزه ۱.۶ میلیاردی لاتاری بزرگ آمریکا را برد


جایزه مگامیلیون بعد از سه ماه که کسی برنده نشد، به ۱.۶ میلیارد دلار رسید.
جایزه مگامیلیون بعد از سه ماه که کسی برنده نشد، به ۱.۶ میلیارد دلار رسید.

بنا بر تازه‌ترین گزارش‌ها، یک نفر از ساکنان ایالت کارولینای جنوبی برنده بزرگترین لاتاری تاریخ ایالات متحده شده است.

قرعه کشی بخت آزمایی مؤسسه «مگامیلیون» سه شنبه شب انجام شد و بر اساس گزارش‌ها فقط یک نفر بلیتی را در اختیار دارد که همه شش جفت عدد آن با شماره برنده یکی است.

مقامات موسسه لاتاری می گویند بلیت برنده در این مغازه حاشیه یک پمپ بنزین فروخته شده است.
مقامات موسسه لاتاری می گویند بلیت برنده در این مغازه حاشیه یک پمپ بنزین فروخته شده است.

مسئولان مگامیلیون می‌گویند هنوز برنده خوش شانس مراجعه نکرده، اما آنها می‌دانند او کجا این بلیت را خریداری کرده است. برنده بر اساس قانون کارولینای جنوبی می تواند درخواست کند ناشناس بماند.

جایزه این لاتاری یک میلیارد و ششصد میلیون دلار بود و شخص یا اشخاص برنده می‌توانند بعد از پرداخت مالیات، مبلغ ۹۰۴ میلیون دلار را به صورت نقدی، یا معادل یک میلیارد و ششصد میلیون دلار را به اقساط، ظرف ۲۹ سال دریافت کنند.

قبل از این، بزرگترین جایزه ای که در تاریخ لاتاری آمریکا پرداخت شد، مربوط به قرعه‌کشی «پاوربال» (Powerball) در سال ۲۰۱۶ به مبلغ یک میلیارد و ۵۸۶ میلیون دلار بود.

لاتاری مگامیلیون به این دلیل به رقم تاریخی ۱.۶ میلیارد دلار رسید که آخرین برنده آن در قرعه‌کشی ۲۴ ژوئیه گذشته بود، که ۱۱ همکار یک اداره در کالیفرنیا به طور مشترک برنده مبلغ ۵۴۳ میلیون دلار شدند. از آن زمان به رغم هفته ای دو بار قرعه کشی، کسی نبرده بود.

جایزه مگامیلیون با رقم ۴۰ میلیون دلار شروع می‌شود، و تا زمانی‌ که برنده ای اعلام نشود بر مبلغ بلیت بخت آزمایی اضافه می‌شود. به طور کلی احتمال برنده شدن در این لاتاری حدود ۱ در ۳۰۰ میلیون است.

بلیت ها شش جفت شماره دارند که برای بردن همه پول باید تمام شش شماره آن با شماره های قرعه کشی یکسان باشند.

خریدار می‌تواند شماره‌ها را خود انتخاب کند یا اجازه دهد که ماشین فروش بلیت به طور شانسی برای شما انتخاب کند. پنج شماره اول از بین ۱ تا ۷۰ باید انتخاب شود و شماره آخر از بین ۱ تا ۲۵ انتخاب می‌شود.

بلیت های مگامیلیون به مبلغ ۲ دلار در ۴۴ ایالت و همچنین در واشنگتن دی سی و جزایر ویرجین آمریکا به فروش می‌رسند. امکان خرید آنلاین وجود ندارد و باید به فروشگاه مراجعه کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG