لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۴

رشد اقتصادی فقر را از میان نخواهد برد


کودکان جمع شده اند تا به آنها کوپن داده شود
کودکان جمع شده اند تا به آنها کوپن داده شود

سازمان ملل متحد: رشد اقتصادی کشورهای جنوب شرقی آسیا به تنهایی قادر به نجات میلیونها نفر از فقر نیست.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، رشد اقتصادی کشورهای جنوب شرقی آسیا و کشورهای حوزه اقیانوس آرام به تنهایی قادر نیست میلیونها شهروند این مناطق را از فقر نجات دهد.

گزارش جدید سازمان ملل متحد حاکی است با وجود آن که رشد کشورهای جنوب شرقی آسیا میزان فقر را به شدت کاهش داده است، ولی هنوز میلیونها نفر در معرض آسیب های اقتصادی و سوانح طبیعی هستند.

گزارش سازمان ملل متحد که روز جمعه گذشته منتشر شد، از کشورهای جنوب شرقی آسیا و حوزه اقیانوس آرام خواسته است تا در مبارزه با فقر، بهبود آموزش، و وظائف و مسؤلیتهای دولت تلاش بیشتری به عمل آورند. سازمان در این گزارش از کشورهای صنعتی ثروتمند نیز خواسته است تا به قول ها و تعهدات خود در مورد پیشرفت و مبارزه با فقر در این منطقه عمل کنند.

گزارش زمانی منتشر می شود که برای رسیدن به هدفهای پیشرفت و توسعه برنامه هزاره توسعه - از توزیع ثروت گرفته تا بهداشت، آموزش، مصرف مواد خوراکی مناسب و آب آشامیدنی پاک - دو سال باقی مانده است.

مقامات کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در کشورهای جنوب شرقی آسیا و حوزه اقیانوس آرام می گویند به رشد جامع تر و گسترده تری نیاز است تا بتوان با نابرابری در آمد و عدم دسترسی به خدمات مقابله کرد. مقامات می افزایند که کشورهای منطقه نیاز به ایجاد مشاغل تولیدی و پر درآمدتر، و گسترش برنامه های رفاه اجتماعی دارند.

شون ایچی موراتا، معاون کمیسیون گفت که از سال ۱۹۹۰ تا کنون شمار کسانی که در معرض آسیب های اقتصادی و سوانح طبیعی قرار دارند افزوده شده است. او گفت که در حال حاضر در این منطقه درآمد بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر کمتر از دو دلار در روز است، و می روند تا به زیر خط فقر مطلق کشانده شوند.

موراتا همچنین در مورد فساد و نحوه حکومت کشورهای منطقه ابراز نگرانی کرد، و از کشورهای صنعتی ثروتمند جهان خواست با به وعده ها و تعهدات خود برای توسعه کشورهای جنوب شرقی آسیا عمل کنند.
XS
SM
MD
LG