لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۹

امکان از بین بردن فقر در جهان


جیم یونگ کیم رییس بانک جهانی می گوید برای اولین بار در تاریخ بشریت امکان از میان بردن فقر در جهان به وجود آمده است. او می خواهد پایان دادن به فقر تا سال ۲۰۳۰ در اولویت بانک جهانی و دولت های جهان قرار گیرد .

رییس بانک جهانی فقر، گرسنگی و نابرابری را مشکلات عمده ای برای بقای میلیون ها نفر می داند.

او می گوید "برغم موفقیت های عمده دهه گذشته، هنوز حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر در فقر مفرط زندگی می کنند. ۸۷۰ میلیون نفر هر روز گرسنه هستند و نزدیک به ۷ میلیون کودک زیر ۵ سال هر سال می میرند".

رییس بانک جهانی در سخنرانی خود در واشنگتن تلاش های موفق گذشته را برای کاهش شمار کسانی که در فقر مفرط به سر می برند و نیز ازمیان بردن این مشکل جهانی امیدوار کننده خواند و تسریع رشد اقتصادی بویژه در صحرای جنوب آفریقا و آسیای جنوبی را لازمه موفقیت در مبارزه با فقر مفرط دانست.

او هشدار داد اگر رشد اقتصادی شامل حال همه مردم با درآمد های متفاوت، و نیز شامل زنان و جوانان نشود، ناآرامی هایی مانند آن چه در بهار عرب مشاهده شد روی خواهد داد.

جیم یونگ کیم افزود بانک جهانی و سایر آژانس های بین المللی برای مبارزه با فقر نیازمند منابع بیشتری هستند.

وی گفت "رسیدن به این هدف تا سال ۲۰۳۰ نیازمند تلاشی بسیار است. ولی آیا کسی در ارزش این کار تردید دارد؟ هر کسی که با کمتر از یک دلار و ۲۵ سنت در روز زندگی کرده است به شما می گوید زمان آن رسیده که به فقر مفرط پایان دهیم".

جیم یونگ کیم هشدار داد برغم تمام پیشرفت ها ، مصائب طبیعی می تواند مانع مبارزه با فقر شود. او از ملل جهان خواست برای مقابله با تغییرات آب و هوائی و گرمایش زمین بیشتر تلاش کنند.
XS
SM
MD
LG