لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۱

نامه «مادر پوریا»، از سرنشینان هواپیمای گمشده مالزی


عکسی از پوریا و مادرش
عکسی از پوریا و مادرش
تعدادی از سایتهای اینترنتی نامه ای از «مادر پوریا» - یکی از سرنشینان ایرانی پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی - منتشر کرده اند. بخش فارسی صدای امریکا هنوز نتوانسته است صحت انتساب این نامه را مستقلاً تایید کند.

متن کامل نامه منتشر شده چنین است:

«دوستان خوبم همکارای مهربونم اقوام نازنینم و کسانیکه نمیشناسمتون سلام.
از اینکه این مدت من و پوریا باعث ناراحتی و نگرانی شما شدیم معذرت میخوام. از وقتیکه بچه دار شدم فقط از خدا میخواستم که داغ بچه هامو نبینم اما خوب نشد دیگه. دیدم اونچیزیو که نباید میدیدم. خدای مهربون انگار تو خاک من کمی براده فولاد ریخته... من مادرم و معلومه که الان چه حالی دارم اما فقط خوشحالم که پوریا اون کاریو که میخواست کرد. خوشحالم که پوریا یک هفته ای که تو مالزی بود دیگه میخندید تمام عکساش نشون میده که شاده و برای من این از همه چی مهمتره. من تمام زندگیمو گذاشتم که پوریا و ایلیاد شاد باشن و تو زندگیشون اختیار داشته باشن. دلم میخواست که میتونستم یک بار دیگه ببینمش اما خوب نشد دیگه دیدارمون به قیامت افتاد.
من برای پوریا سیاه نمیپوشم و امیدوارم که دوستانش هم نپوشند. شادی و شاد بودن ارزش جون دادن داره پس رفتن پوریا رو نباید که سیاه کنیم. یه روز اومدیم و یه روز هم میریم. پوریا این سعادت رو داشت که عشق و محبت همه رو بدنبالش داشته باشه.
شاید اگه طور دیگه میشد جز من کسی ناراحت نمیشد اما الان از کل دنیا برای پوریا دعای خیر شد. از همتون ممنونم. از همه همدلی و همراهی که با من و پسرم کردید ممنونم. دعاهای شما همه بدرقه راه پویا شد. براتون آرزوی شادی و سلامتی دارم و ببخشید که تک تک نمیتونم براتون بنویسم.
دوستون دارم و برام دوستی با شما خیلی ارزشمنده.»
XS
SM
MD
LG