لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۸

پوران و پروانه ناظمی به طور موقت از زندان مرکزی کرمان آزاد شدند


پوران ناظمی در کنار خواهرش پروانه ناظمی
پوران ناظمی در کنار خواهرش پروانه ناظمی

پوران ناظمی، فعال حقوق بشر و خواهرش پروانه ناظمی، که دو هفته قبل در بیمارستان مهرگان کرمان بر بالین پدرشان بازداشت شده بودند، به قید وثیقه و کفالت از زندان مرکزی کرمان آزاد شدند.

خانم ناظمی با انتشار یک استوری در اینستاگرام در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن، آزادی خودش و خواهرش را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، پوران ناظمی با سپردن وثیقه «۱۰۰ میلیون تومانی» و پروانه ناظمی با قید «کفالت» به طور موقت از بند زنان زندان مرکزی کرمان آزاد شده‌اند.

پوران ناظمی، فعال حقوق بشر چهارشنبه ۱۲ بهمن در حالی به همراه خواهرش بازداشت شد که به‌تازگی به طور موقت از زندان آزاد شده بود.

مهشید ناظمی، خواهر پوران و پروانه ناظمی، پیشتر در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا توضیح داده بود که پدرشان در بیمارستان بستری است و به همراه و مراقب نیاز دارد، اما مأموران انتظامی آن دو را بازداشت کردند.

پوران ناظمی با مقاومت در برابر مأموران گفته بود: «حالا که آمده‌اید او را بترسانید و جانش را بگیرید، من همین جا می‌مانم و از این جا تکان نمی‌خورم.»

پیش از آن نیز، یک منبع نزدیک به خانواده ناظمی، سه‌شنبه ۲۰ دی به بخش فارسی صدای آمریکا گفته بود که پوران ناظمی «دوشنبه ۱۹ دی چندین ساعت در سازمان اطلاعات سپاه مورد بازجویی قرار گرفته» و از این فعال حقوق بشر در مورد «ارتباط با خبرگزاری‌های خارج کشور و دلیل ارتباط و حمایت او از جامعه ال‌جی‌بی‌تی پرسش‌هایی شده است.»

XS
SM
MD
LG