لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

رئیس سازمان سینمایی: برخی بازیگران به من گفتند که از «تروریسم رسانه‌ای» می‌ترسیم  


درپی اعتراضات ماه‌های گذشته برخی از بازیگران سینما عکس‌های بدون حجاب از خود منتشر کردند.
درپی اعتراضات ماه‌های گذشته برخی از بازیگران سینما عکس‌های بدون حجاب از خود منتشر کردند.

درپی انتشار عکس‌های بدون حجاب توسط برخی از بازیگران عرصه هنر و سینما و پیوستن آن‌ها به‌ جنبش «زن، زندگی، آزادی» و همچنین تحریم جشنواره فجر، محمد خزائی، رئیس سازمان سینمایی کشور در آخرین واکنش خود به رسانه‌های داخلی گفته است: اگر کسی از «کشف حجاب» خود پشیمان شده و فکر می‌کند اشتباه کرده، راه برایش باز است.

او در تعریفی از سینمای جمهوری اسلامی گفت که «ما سینمای بی‌حجاب نداریم. سینمای ما چارچوب و تعریف خودش را دارد.»

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اینکه «شاید کسی بگوید من دیگر اصلاً نمی‌خواهم در این سینما فعالیت داشته باشم، این یک تصمیم شخصی است» ادعا کرد که برخی از بازیگران از «تروریسم رسانه‌ای» می‌ترسند.

خزائی در این مورد گفت: «اکثر بازیگران ما در حال حاضر همین شرایط را دارند و من با آن‌ها صحبت که می‌کنم می‌گویند در این شرایط می‌ترسیم و من به آن‌ها حق می‌دهم.»

همزمان با کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد که به دلیل موضوع حجاب بود، بسیاری از چهره‌های مطرح هنری و ورزشی در ماه‌های اخیر با حمایت از اعتراضات مردم با سیاست‌های جمهوری اسلامی به مخالفت برخاستند. در این بین برخی از بازیگران عرصه هنر نمایشی با انتشار تصویر بدون حجاب، مخالفت خود را با سیاست‌های جمهوری اسلامی نشان دادند و به حمایت از اعتراضات سراسری پرداختند.

کتایون ریاحی بازیگر سرشناس از جمله هنرمندانی بود که در روزهای ابتدایی به این حرکت اعتراضی پیوست.

XS
SM
MD
LG