لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

پرزیدنت ترامپ برای دیدار با پاپ فرانسیس به واتیکان می‌رود


کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت ترامپ در بخشی از نخستین سفرش به خارج از کشور در سمت ریاست جمهوری آمریکا، برای دیدار با پاپ فرانسیس به رم خواهد رفت.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، اولین سفر آقای ترامپ به خارج از کشور به عنوان رئیس جمهوری آمریکا شامل سفر به اسرائیل، عربستان سعودی، و همچنین واتیکان رم خواهد بود.

توقف پرزیدنت ترامپ در واتیکان در اواخر ماه مه و در حالی صورت می گیرد که پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، بارها مواضع آقای ترامپ در مهاجرت را مورد انتقاد قرار داده است.

بنا به گزارشی در نشریه «پولتیکو»، پاپ فرانسیس طی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از برخی مواضع آقای ترامپ انتقاد کرده و گویی ایمان مذهبی او را زیر سوال برده بود.

در یکی از این اظهارات پاپ فرانسیس به خبرنگاران گفته بود «فردی که به جای ساختن پل، تنها به ساختن دیوار می اندیشد یک مسیحی نیست.»

آقای ترامپ نیز در واکنش به این انتقاد آنها را «ننگین» خوانده و گفته بود «هیچ رهبری، بویژه یک رهبر معنوی، حق ندارد ایمان مذهبی یک انسان دیگر را زیر سؤال ببرد.»

حتی پس از پیروزی دونالد ترامپ و ورود او به کاخ سفید، پاپ فرانسیس همچنان به انتقادهای خود از آقای ترامپ و سیاست هایش ادامه داده و حتی بطور غیرمستقیم اشاره کرده بود که اقدامات آقای ترامپ با ارزش های مسیحیت همخوان نیست.

اما پرزیدنت ترامپ اخیرا در یک کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا نسبت به دیدار با پاپ فرانسیس ابراز علاقه کرده بود.

واتیکان روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت تأیید کرد که پاپ فرانسیس و پرزیدنت ترامپ روز ۲۴ ماه مه (چهارشنبه سوم خرداد) در واتیکان ملاقات خواهند کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG