لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۲

انتقاد پرزیدنت ترامپ از مشاور امنیت ملی اوباما به خاطر شهادت ندادن


پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه از مشاور امنیت ملی باراک اوباما به خاطر رد تقاضای کمیته قضایی سنا برای ادای شهادت انتقاد کرد.

بنا به گزارش نشریه «پولیتیکو»، پرزیدنت ترامپ در انتقاد از سوزان رایس که از حضور در مقابل کمیته قضایی سنا خودداری کرده، در پیامی توئیتری گفت این اقدام «خوب نبود.»

سوزان رایس، مشاور امنیت ملی باراک اوباما که مدتی نیز به عنوان فرستاده آمریکا به سازمان ملل خدمت کرده، تقاضای لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه را برای شهادت دادن در کمیته فرعی «جرایم و تروریسم» که بخشی از کمیته قضایی سنا است، رسما رد کرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ در انتقاد از خودداری خانم رایس از شهادت در مقابل این کمیته در پیامی توئیتری گفت «سوزان رایس، مشاور پیشین امنیت ملی برای باراک اوباما، از شهادت دادن در مقابل کمیته فرعی سنا در هفته آینده در مورد اتهامات مبنی بر افشای تیم انتقالی ترامپ خودداری کرده است. این خوب نیست.»

خانم رایس که در گذشته به خاطر توضیحات نادرستش درباره حملات تروریستی بنغازی خبرساز شده بود، همچنین به افشای هویت افراد نزدیک به ترامپ و اعضای تیم انتقالی او متهم شده است.

خانم رایس هر اتهام مبنی برای استفاده از اطلاعات محرمانه در راستای اهداف سیاسی را رد کرده است.

سوزان رایس در نامه ای که از سوی وکیل او منتشر شده می گوید تقاضای سناتور گراهام را به این دلیل رد کرده است که تنها از سوی یک جمهوریخواه مطرح شده و فراحزبی نیست.

وکیل خانم رایس نیز می گوید مخالفت او با این تقاضا در نتیجه مشورت با سناتور شلدون وایت‌هاوس، عضو دموکرات کمیته فرعی سنا، صورت گرفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG