لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۰

واتیکان: به رغم انفجارهای قاهره، پاپ فرانسیس به مصر سفر خواهد کرد


با وجود حملات تروریستی اخیر در مصر که در آستانه سفر پاپ فرانسیس به این کشور رخ دادند، واتیکان اعلام کرد سفر پاپ به مصر لغو نخواهد شد.

بنا به گزارش وبسایت Cruxnow، گرگ برگ، سخنگوی واتیکان، روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه خبر از این داد که با وجود حملات تروریستی اخیر در مصر علیه جوامع مسیحی این کشور که در اقلیت بسر می برند، پاپ فرانسیس سفر خود به این کشور را که برای اواخر ماه آوریل برنامه‌ریزی شده لغو نخواهد کرد.

قرار است پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، در سفر خود به قاهره، پایتخت مصر، که ۲۸ ماه آوریل صورت خواهد گرفت، با مقامات کشور مصر و برخی رهبران مذهبی کشور دیدار کند.

این در حالی است که مصر روز یکشنبه ۲۰ فروردین شاهد حملات تروریستی بود که در آنها دو کلیسای مسیحیان قبطی این کشور هدف قرار گرفتند.

در این حملات دستکم ۴۵ نفر کشته و بیش از صد نفر مجروح شده اند. گروه خودخوانده اسلامی موسوم به داعش مسؤلیت این انفجارهای انتحاری را به عهده گرفته است.

پدر رفیق جریش، سخنگوی اسقف های مصر، می گوید مأموریت پاپ این است که در سختی ها کنار برادرانش باشد و تأکید کرد «اکنون زمان مناسبی است که او می تواند صلح و امید برای مردم مصر، و بویژه، مسیحیان کشور، بیاورد.»

پاپ فرانسیس که حدود سه هفته دیگر از مصر دیدن می کند، روز یکشنبه این رویداد خونین را به ملت مصر تسلیت گفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG