لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۵

پاپ فرانسيس شایعات مربوط به بیماری و استعفای خود را رد کرد


آرشیو
آرشیو

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، گزارش‌های حاکی از استعفای خود در آینده‌ای نزدیک را رد کرد و گفت که شایعات مربوط به بیماری او نیز صحت ندارد.

پاپ فرانسیس در مصاحبه‌ای اختصاصی با رویترز تصریح کرد که قصد دارد در ماه جاری از کانادا بازدید کند و پس از آن نیز سفر به شهرهای مسکو در روسیه و کی‌یف در اوکراین را در برنامه خود دارد.

رهبر ۸۵ ساله کاتولیک‌های جهان در مصاحبه‌ای به زبان ایتالیایی در اقامت‌گاه خود در شهر واتیکان همچنین ضمن تکذیب شایعاتی مبنی بر ابتلایش به سرطان، با لحنی طنزآمیز گفت: «پزشکان هیچ چیزی در این مورد به من نگفته‌اند.»

پیشتر بعضی رسانه‌ها اخباری در خصوص احتمال بیماری و استعفای پاپ را منتشر کرده بودند.

پاپ فرانسیس ضمن رد تمام این شایعات و با اشاره به سلامت جسمانی خود، بار دیگر تاکید کرد که اگر روزی شرایط جسمانی او به گونه‌ای باشد که نتواند از عهده اداره کلیسای کاتولیک برآید، استعفا خواهد داد.

رهبر کاتولیک‌های جهان که با عصا راه می‌رود در این مصاحبه ۹۰ دقیقه‌ای با اشاره به زانوی راست خود اذعان داشت که زانویش در پی تورم غضروف دچار یک شکستگی کوچک شده است و تحت معالجه پزشکان قرار دارد.

قرار بود پاپ روز شنبه رهسپار کشورهای جمهوری دموکراتیک کنگو و سودان جنوبی شود اما انجام این سفر به دلیل وضعیت زانوی او لغو شد.

پاپ فرانسیس در خلال این مصاحبه با اشاره به جنگ در اوکراین تصریح کرد که تماس‌هایی میان وزیر امور خارجه واتیکان و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پیرامون سفر احتمالی او به مسکو انجام گرفته است.

او بارها تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را محکوم و کرملین را متهم کرده که به «یک جنگ تهاجمی قساوت بار و بی معنی» مبادرت کرده است.

XS
SM
MD
LG