لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

پمپئو در دیدار از محل استقرار سازمان مجاهدین خلق: رئیسی همین حالا هم شکست خورده است


مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، روز دوشنبه در سفری به آلبانی، از محل استقرار سازمان مجاهدین خلق در آن کشور دیدار كرد.

پمپئو طی سخنانی با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی در کشتار ۶۷ گفت که «مأموریت رییسی روشن است. [او می‌خواهد] درد ایجاد کند، بترساند، و به غارت و چپاول ادامه دهد. اما رئیسی همین حالا هم شکست خورده است.»

وزیرخارجه پیشین آمریکا با عنوان کردن این که «رئیسی نتوانسته است قیام‌ها را در ایران سرکوب کند یا روح شرافتمندانه مخالفت را در درون مردم ایران بشکند» به گسترش تهدید جمهوری اسلامی به فراسوی مرزهای ایران اشاره کرد و گفت، مقامات جمهوری‌اسلامی بارها «در اروپا و آمریکا علیه رهبران این جنبش توطئه‌های تروریستی به راه انداخته‌اند.»

او با اشاره به اتفاقات اخیر ایران گفت و مبارزه «مردم ایران برای ایرانی آزادتر و دموكراتیک‌‌تر» بر ضرورت حمایت از آنان به هر طریق ممکن تاکید کرد.

پمپئو همچنین از قسمت‌های مختلف این کمپ و ماکت‌‌های ساخته شده مشابه زندان‌های اوین و قزل حصار و نیز راهروی مرگ و سالن اعدام در زندان گوهردشت دیدار کرد.

این درحالی است که آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید نوری، یکی از عاملان کشتار ۶۷ و متهم به مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی، در میانه اردیبهشت سال جاری پایان یافت و قاضی سوئدی این دادگاه اعلام کرد که حکم نهایی در مورد او ، روز ۱۴ ژوییه، ۲۳ تیرماه، رسما صادر خواهد شد. دادستانی سوئد او را به «جنایت جنگی» و «قتل عمدی» متهم کرده است.

لازم به ذکر است که بخش فارسی صدای آمریکا طی ماه‌های گذشته و از آغاز محاکمه حمید نوری در استکهلم سوئد، جلسات دادگاه را به صورت کامل و همراه با مصاحبه‌ها و گزارش‌های جانبی، به طور کامل و در قالب‌های مختلف تصویری و مکتوب، پوشش داده است.

XS
SM
MD
LG