لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۷

در تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکا عنوان شد: نظام در تهران به بن‌بست رسیده است


تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکا در مقابل کاخ سفید- یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکا در مقابل کاخ سفید- یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

گروهی از ایرانیان خواستار براندازی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه با تجمع در برابر کاخ سفید، ضمن ابراز همبستگی با مردم معترض به وضعیت معیشتی در ایران، حمایت خود را از مطالبات مدنی و اعتراضات جاری اعلام کردند.

این تجمع توسط «سازمان جوامع ایرانیان آمریکا»، از گروه‌های همسو و نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران، برگزار شد.

در این تجمع اسکندر فیلابی قهرمان پیشین کشتی و مسئول کمیسیون ورزشی شورای ملی مقاومت، در سخنانی گفت که «مردمی که آب، نان و آزادی ندارند قیام کرده‌اند و حقوقشان را می خواهند.»

فیلابی با اشاره به کاهش تحمل عمومی مردم ایران در برابر فشارهای روزافزون اقتصادی گفت: «رژیم پول مملکت را خرج اقدامات تروریستی می‌کند و مردم دیگر نمی‌توانند آرام بگیرند.»

تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در برابر کاخ سفید
تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در برابر کاخ سفید

سیما طباطبایی از هیئت مدیره سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در ایالت ویرجینا با اشاره به اظهارات رهبر مقاومت، مسعود رجوی، گفت که «بعد از کرونا خامنه‌ای و رئیسی می‌خواهند با گرانی و گرسنگی قتل‌عام کنند تا حکومت باقی بماند.»

این عضو سازمان جوامع ایرانیان آمریکا همچنین با اشاره به سخنان مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت، هم گفت که «استمرار اعتراض‌ها با شعارهای مرگ بر خامنه ای و مرگ بر رئیسی و مقاومت در برابر پاسداران و بسیجیان طلیعه پیروزی نهایی بر رژیم غارت و جنایت آخوندها را نوید می‌دهد.»

رامش سپهرراد، سخنگوی سازمان جوامع ایرانیان آمریکا، هدف از حضور در برابر کاخ سفید را رساندن صدای مردم ایران به دولت آمریکا عنوان کرد. او در گفت‌وگو با صدای آمریکا ابراز امیدواری کرد واشنگتن با اعتراضات مردمی در ایران همراه شود.

گفت‌وگوی رامش سپهرراد، از برگزارکنندگان تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی با صدای آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

دور جدید اعتراضات سراسری که از هشت روز پیش در چند شهر استان خوزستان آغاز شده‌است با وجود فضای سنگین امنیتی و سرکوب توسط نیروهای یگان ویژه و لباس‌شخصی‌ها تاکنون دست‌کم به ۲۱ شهر در هشت استان تسری یافته است.

نیروها و تجهیزات پرشمار یگان ویژه در مناطق مختلف کشور مستقر شده‌اند و مقامات امنیتی و انتظامی با شدت با معترضان برخورد کرده‌اند.

ویدیوهایی که تاکنون از این اعتراضات منتشر شده است نشان می‌دهد ماموران امنیتی در برخی موارد با شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از باتوم سعی در متفرق کردن مردم داشته‌اند. در بسیاری از این ویدئوها نیز صدای تیراندازی شنیده می‌شود درحالیکه مشخص نیست که آیا شلیک‌ها تیرهوایی است یا به سمت معترضان نشانه رفته شده است.

صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل این گزارش‌ها را تایید کند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG