لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۰

شمار جان‌باختگان رانش زمین در فیلیپین به ۵۴ نفر افزایش یافت


شمار کشته‌شدگان در اثر رانش زمین در جنوب فیلیپین به ۵۴ نفر رسید. ۲۲ بهمن.
شمار کشته‌شدگان در اثر رانش زمین در جنوب فیلیپین به ۵۴ نفر رسید. ۲۲ بهمن.

فیلیپین روز یکشنبه، ۲۲ بهمن، گفت با یافتن تعداد بیشتری از قربانیان رانش زمین در زیر گل‌و‌لای و آوار در جنوب فیلیپین شمار کشته‌شدگان به ۵۴ نفر رسیده است.

رانش سه‌شنبه شب زمین در نزدیکی یک معدن طلا در شهر ماکو در استان داوائو دو اورو در جزیره میندانائو رخ داد و وسایل نقلیه‌ای که کارکنان را به محل این معدن منتقل می‌کردند و خانه‌های اطراف آن را مدفون کرد.

پیشتر مقامات محلی شمار قربانیان را ۳۷ نفر اعلام کرده بودند اما با به‌روزرسانی در یک پست رسانه اجتماعی «فیس بوک» خبر کشته‌شدن ۵۴ نفر را تایید کردند.

به گفته مقامات هنوز از سرنوشت ۶۳ نفر خبری در دست نیست و تا کنون زخمی شدن ۳۲ نفر تایید شده است.

یکی از مقامات استانی گفت که بیش از سیصد امدادگر در عملیات نجات شرکت داشتند، اما عملیات به دلیل باران شدید، گل‌و‌لای غلیظ و خطر بیشتر رانش زمین با مشکل مواجه شد. او گفت عملیات نجات صبح یکشنبه از سر گرفته شد.

روز شنبه همچنین آژانس لرزه‌نگاری فیلیپین اعلام کرد که زمین‌لرزه ای به قدرت ۵.۹ ریشتر جزیره میندانائو را لرزاند. به گفته این سازمان این زمین‌لرزه که در عمق ۲۷ کیاومتری زمین رخ داد خسارات یا تلفاتی در بر نداشت. اما به گفته مقامات موجب توقف عملیات نجات برای یافتن بازماندگان رانش زمین در شهر ماکو شد.

این مقام در پاسخ به این سوال که آیا هنوز بازمانده‌ای وجود دارد یا خیر، گفت «بعید» است، اما جستجو ادامه خواهد داشت.

بارندگی شدید در هفته‌های اخیر استان داوائو دو اورو را گرفتار سیل و رانش زمین کرده است.

XS
SM
MD
LG