لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۰

سفیر آمریکا با وزیر دفاع عراق دیدار و گفت‌و‌گو کرد


گارد امنیتی دولت در موصل، عراق - ارشیو
گارد امنیتی دولت در موصل، عراق - ارشیو

سفیر ایالات متحدە در بغداد روز دوشنبه با وزیر دفاع عراق دیدار و گفت‌و‌گو کرد. او همچنین اعلام کرد کە نیروهای آمریکایی بە تعهد خود در جنگ علیە داعش پایبند هستند.

متیو تولر، در دیدار با جمعە عناد سعدون بە عراق اطمینان داد کە آمریکا به عنوان بخشی از نیروهای ائتلاف بر تعهد خود در جنگ مشترک علیە داعش پایبند است.

سفیر آمریکا همچنین می‌گوید کە واشنگتن در حمایت از حاکمیت و امنیت عراق هم پیمان دولت این کشور است.

بە گفتە متیو تولر، آمریکا و عراق در زمینە‌های دیگری نیز از جملە زیر ساخت و توسعە، حفاظت از محیط زیست، سلامت و همە گیری ویروس کرونا کە همگی منافع مشترک بغداد و واشنگتن بە حساب می آیند، هم پیمان هستند.

دیدار سفیر آمریکا و وزیر دفاع عراق در حالی است کە در چند ماە اخیر حملات پیکارجویان داعش بە نیروهای عراقی افزایش یافته و نیروهای ائتلاف هم بارها نسبت بە تهدیدات این گروە هشدار دادەاند.

جبار یاور، از مقامات وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان روز دوشنبه اعلام کرد کە داعش در ٧ ماە نخست سال جاری میلادی ۱۳۴ عملیات تروریستی در عراق انجام دادە است.

شنبە نیز در جریان نشست سران کشورهای همسایە عراق، بیشتر شرکت کنندگان نسبت بە خطر داعش هشدار دادند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسە در این نشست اعلام کرد کە داعش هم چنان یک تهدید است و نباید از آن غافل شد.

از سوی دیگر نیروهای ائتلاف نیز در چند ماە گذشتە کمک‌های تسلیحاتی و لجستیکی بە هم پیمانان خود در عراق و سوریە را افزایش دادەاند کە برای آمادگی هم پیمانانشان در جنگ علیە داعش ضروری هستند.

XS
SM
MD
LG