لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۰

نتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده است


آرشیو
آرشیو

نخست وزیر اسرائيل در ویدیوی جدیدی ضمن تاکید بر آمادگی کامل اسرائیل برای هر سناریویی، بار دیگر نسبت به «استقرار نظامی رژیم ایران در منطقه» هشدار داد.

او در توئیتی به زبان فارسی که به همراه ویدیویی به زبان عبری در روز سه شنبه ۷ مرداد منتشر کرد، نوشته است: «ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده است. ما به اقدامات خود برای جلوگیری از استقرار نظامی رژیم ایران در منطقه ادامه می‌دهیم. هر آنچه برای دفاع از خود ضروری باشد را انجام خواهیم داد و به حزب‌الله توصیه می‌کنم به این واقعیت ساده توجه کند. اسرائیل آماده هر سناریویی است.»

هشدار آقای نتانیاهو به حزب الله لبنان یک روز پس از انتشار گزارش‌ها از افزایش تنش‌های مرزی بین اسرائيل و لبنان منتشر شده است. اسرائيل روز دوشنبه گفت یک تلاش حزب الله برای نفود به خاک اسرائيل را خنثی کرد.

اسرائيل پیش از این از آماده‌باش نظامی در مرزهای خود برای مقابله با اقدام احتمالی حزب الله در پی کشته شدن یک نیروهای آن گروه در سوریه خبر داده بود. بنیامین نتانیاهو نیز پیشتر گفته بود که سیاست اسرائيل از سال‌ها پیش این بوده است که اجازه استقرار نظامی به ایران در سوریه را ندهد.

ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG