لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

نتانیاهو: به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را نمی‌دهیم


Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu chairs the weekly cabinet meeting in Jerusalem, Sunday, June 7, 2020. (Menahem Kahana/Pool Photo via AP)
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu chairs the weekly cabinet meeting in Jerusalem, Sunday, June 7, 2020. (Menahem Kahana/Pool Photo via AP)

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که سیاست این کشور از سال‌ها پیش این بوده که به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را ندهد.

بنیامین نتانیاهو در اکانت فارسی توییتر خود در چند توییت شامل یک ویدئو نوشت: «سیاست ما واضح است. اولا، ما به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را نمی‌دهیم. این سیاستی است که سال‌ها پیش اتخاذ شده و هنوز هم ادامه دارد.»

او با تاکید بر این که «لبنان و حزب‌الله مسئول هرگونه حمله علیه ما از خاک لبنان هستند» خاطرنشان کرد: «ارتش اسرائیل آماده هر سناریویی است. ما در همه محورها برای تامین امنیت اسرائیل اقدام می‌کنیم، در نزدیکی مرزهایمان و خیلی دورتر از مرزهایمان.»

ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG