لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۵

بنیامین نتانیاهو خطاب به رژیم ایران: ارتش دفاعی اسرائیل آماده پاسخگویی به هر تهدیدی است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه هشدار داد که لبنان و سوریه مسئولیت هرگونه حمله علیه اسرائیل از خاک خود را برعهده خواهند داشت.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، بنیامین نتانیاهو که در آغاز جلسه کابینه آن کشور سخن می‌گفت، تاکید کرد: «سیاست مداوم اسرائیل این بوده است که به ایران اجازه نفوذ نظامی در مرزهای شمالی ما را ندهد.»

وی گفت: «لبنان و سوریه نسبت به هر حمله‌ای که از خاک آنها علیه اسرائیل روی دهد، مسئول خواهند بود. ما به هیچکس اجازه نخواهیم داد که امنیت ما را تصعیف و یا شهروندان ما را تهدید کند. ما حمله به نیروهای‌مان را بر‌نمی‌تابیم. … ارتش دفاعی اسرائیل آماده واکنش به هر تهدیدی است.»

تنش میان اسرائیل و لبنان از زمان یک حمله منسوب به اسرائیل که در تاریخ ۲۰ ژوئیه در جنوب سوریه به انجام رسید و طی آن یکی از جنگجویان حزب‌الله کشته شد، بالا گرفته است.

به گزارش تایمز اسرائيل همچنین در روز شنبه ۴ مرداد، بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، نیز در اظهارات مشابهی تاکید کرد که لبنان و سوریه مسئول مستقیم هرگونه اقدامی که از خاک آنها علیه اسرائيل صورت بگیرد، هستند.

ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG