لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۶

بنی گانتز: اسرائيل طرح‌های حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را به‌روز‌رسانی می‌کند


بنی گانتز - آرشیو
بنی گانتز - آرشیو

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در گفتگویی اختصاصی با شبکه فاکس نیوز که روز پنجشنبه ۱۴ اسفند در سایت این شبکه منتشر شد، گفت ارتش اسرائيل مشغول به‌روز‌رسانی طرح‌هایی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران و اقدام مستقل در این خصوص است.

به نوشته فاکس نیوز، اسرائیل چندین هدف را در ایران شناسایی کرده است که حمله به آنها به قابلیت تولید یک بمب هسته‌ای آسیب می‌زند.

بنی گانتز در این مصاحبه گفته است که اگر جهان، جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند، «خیلی خوب خواهد بود؛» اما اگر چنین نشود، اسرائیل باید مستقل بایستد و خودش از خودش دفاع کند.

به نوشته فاکس نیوز، گانتز همچنین گفت که گروه حزب الله لبنان که مورد حمایت ایران است، صدها هزار موشک در اختیار دارد. فاکس می‌گوید وزیر دفاع اسرائیل نقشه‌ای طبقه بندی شده را به این شبکه نشان داد که به نوشته این شبکه، نشان می‌دهد موشک‌های حزب الله در مناطق غیرنظامی لبنان با مرز اسرائیل مستقر شده است.

گانتز گفته است همه این سایت ها به طور مستقل و اطلاعاتی بررسی شده است و «ما برای درگیری آماده هستیم.»

اظهارات گانتز در حالی است که جمهوری اسلامی ایران می گوید قصد تولید سلاح هسته‌ای را ندارد. مقامات اسرائیل بارها مخالفت خود را با بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای قدرت های جهانی با ایران اعلام کرده اند.

XS
SM
MD
LG