لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

اسرائیل واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال با دز سوم واکسن کرونا را آغاز کرد


کارزار واکسیناسیون با دز یادآور در اسرائیل - آرشیو
کارزار واکسیناسیون با دز یادآور در اسرائیل - آرشیو

اسرائیل روز یکشنبه ۷ شهریور ارائه دز یادآور واکسن کرونا را برای افراد ۱۲ سال به بالا آغاز کرد. نخست وزیر اسرائیل نیز گفت که یک کارزار واکسیناسیون که یک ماه پیش در میان سالمندان کشور آغاز شد نشان داد که این کارزار بیماری‌های وخیم ناشی از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا کند کرده ‌است.

به گزارش رویترز، همزمان با اعلام این تصمیم، مقامات بهداشت اسرائیل گفتند که اثر دز دوم واکسن کرونای «فایزر-بایو ان تک» شش ماه پس از تزریق کاهش یافته و برای تقویت ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا، دز یادآور ضروری است.

به گزارش رویترز، وزارت بهداشت یمن نیز روز یکشنبه ۷ شهریور اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونای شرکت جانسون اند جانسون را که شامل حدود ۱۵۱ هزار دز واکسن بود، دریافت کرد.

این کشور فقیر که زیرساخت‌های بهداشتی آن طی شش سال جنگ ویران شده، در ماه مارس ۳۶۰ هزار دز واکسن آسترازنکا را از طریق کوواکس دریافت کرد.

بسته ارسال شده اخیر به یمن اولین بخش از ۵۰۴ هزار دز واکسنی است که قرار است ایالات متحده آمریکا به یمن بفرستد.

واکسن‌های تک دزی جانسون اند جانسون هنگامی به یمن رسیده‌اند که سازمان ملل متحد چند روز پیشتر در اوایل همین ماه (ماه اوت) هشدار داد که تنها یک درصد از مردم این کشور که با خطر موج سوم کرونا مواجه است، تا آن زمان واکسینه شده‌اند.

XS
SM
MD
LG