لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۲

آغاز تزریق دز یادآور به افراد بالای ۴۰ سال در اسرائیل؛ نفتالی بنت هم دز سوم خود را زد


تزریق سومین دز واکسن به نخست وزیر اسرائیل
تزریق سومین دز واکسن به نخست وزیر اسرائیل

اسرائیل به منظور پیشگیری از گسترش بیشتر گونه «دلتا»، تزریق دز یادآور واکسن کرونا را برای افراد بالای ۴۰ سال آن کشور آغاز کرده است. نفتالی بنت، نخست وزیر ۴۹ ساله اسرائیل، نیز دز سوم خود را دریافت کرد.

موارد جدید ابتلا در اسرائیل از زمان شیوع دلتا افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حدود نیمی از ۶۰۰ مبتلای بدحال که در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند، دو دز واکسن فایزر را دریافت کرده‌اند. هرچند با توجه به این که ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در آن کشور کاملا واکسینه شده‌اند، می‌توان گفت که موارد ابتلا پس از واکسیناسیون نادر بوده است.

اکثر این بیماران حداقل پنج ماه پیش دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند، بالای ۶۰ سال سن دارند، و یا دارای بیماری‌های مزمن هستند که می‌تواند باعث تشدید بیماری در صورت ابتلا شود.

خبرگزاری رویترز در گفتگو با ۱۱ پزشک،کارشناس و مقام بهداشتی این بیماری‌ها را دیابت، بیماری‌های قلبی و ریوی، و همچنین سرطان‌ها و بیماری‌های التهابی که با داروهای تضعیف‌کننده سیستم ایمنی درمان می شوند، عنوان کرده است.

افراد بالای ۶۰ سال در ماه ژوئیه، پیش از این که حداقل سن واجد شرایط بودن به ۵۰ سال کاهش یابد، دزهای یادآور خود را دریافت کردند.

وزارت بهداشت اسرائیل تزریق دز یادآور را برای آموزگاران، کادر درمان، افرادی که از سالمندان مراقبت می‌کنند، و زنان باردار توصیه کرده است.

آمریکا نیز از ماه سپتامبر، تزریق دز یادآور را برای همه آغاز خواهد کرد. کشورهای فرانسه و آلمان، ارائه دز یادآور را به افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که ضعف سیستم ایمنی دارند محدود کرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی از کشورهای ثروتمند خواسته است تا زمانی که بیشتر مردم دنیا هنوز نخستین دز خود را دریافت نکرده‌اند از ارائه دز اضافی خودداری کنند.

XS
SM
MD
LG