لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۳

رهبر حماس می‌‌گوید بخش عمده منابع مالی آن گروه را جمهوری اسلامی ایران تامین می‌‌کند


یحیی سینوار، رهبر حماس، یک کودک سلاح به دست را بغل کرده است
یحیی سینوار، رهبر حماس، یک کودک سلاح به دست را بغل کرده است

یحیی سینوار، رهبر گروه تروریستی حماس، پس از اعلام آتش‌بس و خروج از اختفا اعلام کرد این گروه منابع مالی کافی در اختیار دارد که بخش عمده آن از سوی ایران تامین شده است.

روزنامه تایمز اسرائیل روز چهارشنبه پنجم خرداد و در گزارشی اعلام کرد رهبر حماس با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت‌وگو کرده و در آن گفته تلفات از سوی حماس و در جریان درگیری ۱۱ روزه با اسرائیل، ۸۰ تن بوده است.

به گفته رهبر حماس، از میان ۸۰ کشته، ۵۷ تن از اعضای حماس، ۲۲ تن از گروه جهاد اسلامی فلسطینی، و یک تن هم از کمیته‌های مقاومت مردمی بوده‌اند.

او همچنین گفته است:‌ «ما حتی یک ریال هم از بودجه‌ بین‌المللی برای بازسازی غزه برنمیداریم.» سینوار وعده داد که این بودجه را به شکل «شفاف و بیطرفانه» توزیع کند.

رهبر حماس در مورد منابع مالی حماس گفت: «ما منابع مالی کافی در اختیار داریم که حجم بزرگی از آن از سوی ایران می‌آید و بقیه را هم دیگر اهداکنندگان عرب و مسلمان می‌پردازند.»

جاناتان کانریکوس، سخنگوی ارتش دفاعی اسرائیل پیشتر و در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در مورد حملات اخیر علیه اسرائیل از سوی حماس گفته بود که چنین اقداماتی بدون آگاهی، حمایت مالی، دانش فنی، و حضور مستقیم ایران، امکان‌پذیر نبود.

گروه حماس که کنترل امور را در باریکه غزه با بیش از حدود دو میلیون جمعیت در اختیار دارد در فهرست گروهای تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار دارد و مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است.

XS
SM
MD
LG