لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

اتحادیه اروپا مبلغ ۲۲ میلیون یورو برای حمایت اقشار آسیب‌پذیر در ایران و پاکستان اختصاص داد


کمیسیون اتحادیه اروپا -آرشیو
کمیسیون اتحادیه اروپا -آرشیو

اتحادیه اروپا اعلام کرد مبلغ ۲۲ میلیون یورو، حدود ۲۶ میلیون دلار برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر در ایران و پاکستان در پی بحران‌هایی مانند گسترش ویروس کرونا و خسارت‌های ناشی از تغییرات اقلیمی، اختصاص داده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۱ تیر و با صدور بیانیه‌ای و به نقل از «ینس لنارچیچ» اعلام کرد: «ایران و پاکستان هر دو در مقابل بلایای طبیعی بسیار آسیب‌پذیر هستند و هر دو با موج جدی ویروس کرونا روبرو شده‌اند.»

او افزود: «همچنین ایران و پاکستان هر دو اصلی‌ترین کشورهای میزبان پناهندگان افغانستان هستند. اتحادیه اروپا حمایت از نهادهای بشردوستانه در هر دو کشور در جریان این زمان حساس را افزایش می‌دهد.»

بر اساس این بیانیه و از این ۲۲ میلیون یورو، مبلغ ۱۵ میلیون آن صرف حمایت از نهادهایی می‌شود که خدمات بشردوستانه برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر در ایران و افغانستان ارائه می‌دهند. هفت میلیون یورو صرف فعالیت‌های بشردوستانه به اقشار آسیب‌پذیر در پاکستان اختصاص یافته است.

این بیانیه می‌گوید خدمات بشردوستانه اتحادیه اروپا به طور جدی رصد شده و فقط به نهادهای بشردوستانه سازمانی مانند آژانس‌های سازمان ملل، نهادهای غیردولتی و نهادهای بین‌المللی اعطا می‌شود.

XS
SM
MD
LG