لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۸

در حمله نیروهای دولتی سوریه ۹ تن کشته شدند


ناحيه جنوبی الدب در سوریه - تابستان ۱۴۰۰
ناحيه جنوبی الدب در سوریه - تابستان ۱۴۰۰

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد نیروهای دولتی سوریه به دو روستای محل حضور مخالفان در شمال غربی سوریه حمله راکتی کردند که در جریان آن ۹ غیرنظامی از جمله سه کودک کشته شدند. آسوشیتدپرس این خبر را به نقل از یک گروه از ناظران جنگ و امدادگران گزارش کرد.

بر اساس این گزارش که روز پنجشنبه ۲۴ تیر منتشر شد، بازوی امور کودکان سازمان ملل متحد، اعلام کرد کشته شدن سه کودک «نشانه‌ای هولناک» از بازگشت خشونت به منطقه‌ای است که بیش از یک سال است در آن آتش‌بس برقرار شده است.

گروه «دفاع مدنی سوریه» که در مناطق حضور مخالفان فعالیت کرده و به کلاه‌ سفید‌ها مشهور است، اعلام کرد یک موشک هدایت شوند به روستایی در جنوب ادلب اصابت کرده که یک زن،‌ دختر کوچک او و یک کودک دیگر را کشته و چهار تن دیگر را زخمی کرد. کشته و زخمی‌ها همه عضو یک خانواده بودند.

این گزارش می‌گوید در شرق ادلب و در پی اصابت راکت‌ها، شش تن از جمله یک کودک کشته شدند. از شمار زخمی‌ها در جریان این حمله گزارشی منتشر نشده است.

توافق بر سر آتش‌بس در این منطقه، میان ترکیه که مدافع نیروهای مخالف سوریه است با روسیه که حامی نیروهای دولتی سوریه است، مذاکره شده بود.

XS
SM
MD
LG