لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

گزارش دولت آمریکا درباره «بشقاب پرنده‌ها» چه می‌گوید؟


تصویری از ویدیوی نیروی دریایی آمریکا از اشیای ناشناس پرنده که در سال ۲۰۱۵ ضبط شده بود
تصویری از ویدیوی نیروی دریایی آمریکا از اشیای ناشناس پرنده که در سال ۲۰۱۵ ضبط شده بود

آژانس اطلاعات ملی آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرد که دولت ایالات متحده تا به امروز نتوانسته است ماهیت بیش از ۱۴۰ شیء ناشناس پرنده را تعیین کند.

بنا براین گزارش که به تازگی شده است، پاسخ به این پرسش که آیا این اشیاء رویدادهای جوی، یا هواپیماهای تحت هدایت دشمنان خارجی، و یا اشیائی با منشا فرازمینی بوده‌اند، روشن نیست. مشاهده بسیاری از این اشیاء توسط خلبانان نیروی دریایی گزارش شده است.

روزنامه «واشنگتن پست» بر اساس این گزارش می نویسد، هیچ مدرکی در دست نیست که نشان دهد این «پدیده‌های ناشناس هوایی» مرتبط با موجودات بیگانه باشند. ولی در تقریباً تمامی ۱۴۴ موردی که توسط تیمی از کارشناسان دولت مورد بررسی قرار گرفت، فقدان اطلاعات کافی، مانع از آن شده است که با قطعیت ماهیت این اشیاء را تعیین کنند.

نتایج این گزارش، که از سوی کنگره آمریکا درخواست شده بود، موجب افزایش علاقه دیرینه مردم آمریکا به مشاهده پدیده‌های غیرقابل توضیح شده است؛ به ویژه این که این رویدادها در سال‌های اخیر مورد توجه بی‌سابقه قانونگذاران و مقامات دولتی قرار گرفته است.

تصویری از ویدیوی یک شیء ناشناس پرنده که توسط وزارت دفاع آمریکا در دسترس قرار گرفته است - ۲۰۱۵
تصویری از ویدیوی یک شیء ناشناس پرنده که توسط وزارت دفاع آمریکا در دسترس قرار گرفته است - ۲۰۱۵

به گزارش رادیو عمومی ملی آمریکا «ان‌پی‌ار»، این مطالعه بخشی از مهم‌ترین تلاش عمومی برای مقابله با چند دهه گمانه‌زنی، شایعه، و تئوری توطئه در مورد اشیاء پرنده ناشناس بوده است.

‌ان‌پی‌آر می نویسد، برخی از جالب‌ترین گزارش‌ها از خلبانان نیروی دریایی در سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا طی چند ماه در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی بوده و از برخی از آنها فیلمبرداری شده است.

به گفته این خلبانان، این اشیاء اسرارآمیز به چابکی و با سرعت و شتابی استثنائی - که آنها هرگز ندیده‌ بودند - حرکت می‌کردند. در برخی موارد خلبانان ادعا کردند که این اشیاء ناشناس زیر آب رفتند.

به نوشته واشنگتن پست در این گزارش آمده است: «به نظر می رسد برخی از این پدیده‌های ناشناس هوایی در مقابل وزش باد ثابت هستند، خلاف جهت باد حرکت می‌کنند، ناگهان مانور می‌دهند، و با سرعت بسیار زیاد بدون آن که سرعت رانش تدریجی بگیرند، حرکت می‌کنند.»

به گزارش واشنگتن پست، بیل نلسون مدیر ناسا می‌گوید او گزارش محرمانه «پدیده‌های ناشناس هوایی» را هنگام خدمت در سنا دیده است.

او در مصاحبه‌ای گفت: «موهای پشت گردنم سیخ شد.» آقای نلسون که با چند تن از خلبانانی که با این رویدادها‌ی غیرقابل توضیح مواجه شده بودند، صحبت کرده است، گفت: «آنها می‌دانند که چیزی را دیده‌اند.»

به هر حال، صرف وجود چنین گزارشی به نوعی اذعانی قابل توجه به این حقیقت است که بشر با اشیاء بیگانه‌ای روبرو شده که قادر به توضیح دادن آنها نیست.

‌به گزارش ان‌پی‌آر، سناتور مارکو روبیو، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در سنا، در بیانیه‌ای این گزارش را «نخستین گام مهم در فهرست‌نگاری این رویدادها» دانست و خواستار انجام مطالعات بیشتر در این زمینه شد.

XS
SM
MD
LG