لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

با امضای پوتین، غول‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی مجبور به گشایش دفتر در روسیه شدند 


 ولادیمیر پوتین
 ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه قانونی را امضا کرده است که غول‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی را مجبور به گشودن دفتر در روسیه می‌کند.

به گزارش رویترز، سندی که پنجشنبه ۱۰ تیر توسط دولت منتشر شد، اقدام جدید مسکو برای اعمال کنترل بیشتر بر شرکت‌های فناوری بزرگ است. مقامات روسی مایل هستند تا کنترل خود را در اینترنت تقویت کنند، و وابستگی خود را به شرکت‌ها و کشورهای خارجی کاهش دهند.

بصورت مشخص، روسیه در گذشته به استفاده مخالفان سیاس کرملین‌ از شبکه‌های اجتماعی برای سازماندهی آنچه که مسکو اعتراض غیرقانونی می‌خواند، و تبلیغات برای تحقیقات سیاسی درباره ادعای فساد، اعتراض کرده است.

مسکو شرکت‌ها را به دلیل عدم حذف محتوایی که به گفته خود غیرقانونی است، جریمه کرده است، و سرعت توئیتر را به عنوان مجازاتی برای این شبکه اجتماعی، کاهش داده است.

مسکو چهارشنبه، به دلیل نقض قوانین مربوط به اطلاعات شخصی کاربران، پرونده جدیدی را علیه «آلفابت» که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود، تشکیل داد.

براساس قانون جدید، هر شرکت خارجی که در اینترنت روسیه فعالیت می‌کند، باید در یک سایت دولتی روسیه خود را ثبت کند.

طبق این گزارش قانون جدید برای غول‌های اینترنتی با مخاطب روزانه پانصدهزار نفر اعمال می‌شود.

روسیه مدتهاست که با شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی درگیر است، و از اینکه آنها محتوایی را که به گفته مسکو غیرقانونی است حذف نمی‌کند، شکایت دارد. فیسبوک، گوگل، تلگرام، و توئیتر در ماه جاری میلادی باید برای رسیدگی به پرونده‌های خود در دادگاه روسیه حاضر ‌شوند.

XS
SM
MD
LG