لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۶

در مداوای پرزیدنت ترامپ چه داروهایی به کار گرفته شد


معرفی داروی رمدسیور در یک کنفرانس خبری در آغاز یک مطالعه درباره استفاده از این داروی درمان ابولا در بیماران مبتلا به ویروس کرونا، در هامبورگ در آلمان. ۸ آوریل ۲۰۲۰
معرفی داروی رمدسیور در یک کنفرانس خبری در آغاز یک مطالعه درباره استفاده از این داروی درمان ابولا در بیماران مبتلا به ویروس کرونا، در هامبورگ در آلمان. ۸ آوریل ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ روش‌های درمانی که پرزیدنت ترامپ در مبارزه با عفونت ناشی از ویروس کرونا از آن برخوردار شد طیفی از روش‌های تجربی تا داروهای در دسترس در داروخانه‌ها را در بر می‌گیرد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ روش‌های درمانی که پرزیدنت ترامپ در مبارزه با عفونت ناشی از ویروس کرونا از آن برخوردار شد، طیفی از روش‌های تجربی تا داروهای در دسترس در داروخانه‌ها را در بر می‌گیرد.

در این میان چهار مورد زیر قابل توجه است:

  • معالجه با پادتن

کاخ سفید گفت روز جمعه به پرزیدنت ترامپ پادتن تزریق شد. این پروتئین‌ها جلوی ورود ویروس به سلول ها و ایجاد عفونت را می گیرند. سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی خودش پادتن هایی می سازد، اما ممکن است هفته ها طول بکشد تا آن ها برای واکنش به عفونتی تازه مانند ویروس کرونا ظاهر شوند. داروسازی «رِجِنران» و «اِیلای لیلی» دیگر تولید کننده این پادتن، اخیراً در گزارشی از نتایج امیدبخش آن خبر دادند.

  • رِمدِسیویر

این دارو در اصل برای درمان بیماری ویروسی دیگری به نام «ابولا» ساخته شده بود.

رِمدِسیویر که توسط داروسازی «گیلیاد» ساخته شده، اولین داروی تازه ضد ویروس کرونا است که از «اداره غذا و داروی ایالات متحده» مجوز استفاده اضطراری دریافت کرده است. این دارو در مکانیزمی که ویروس برای تکثیر دستورالعمل ژنتیکی‌اش به کار می‌گیرد، مداخله می‌کند. یک مطالعه نشان داده شده که تجویز این دارو،‌ دوره بستری در بیمارستان را کوتاه می کند.

  • دگزامتازون

این استروئید ارزان و بسیار در دسترس با خود ویروس سر و کار ندارد، بلکه اثرات جانبی ناشی از واکنش بدن به ویروس را درمان می کند.

یک مطالعه نشان داده که استفاده از این دارو باعث نجات جان بیماران شده است و نرخ مرگ و میر را در بیمارانی که به دستگاه تنفس مصنوعی متصل بوده اند تا یک سوم و در بیمارانی که از اکسیژن کمکی استفاده کردند تا ۱۸ درصد کاهش داده است.

  • فاموتیدین

پزشکان همچنین به پرزیدنت ترامپ، فاموتیدین داروی ضد اسید معده، دادند.

XS
SM
MD
LG