لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

پیام ویدئویی پرزیدنت ترامپ: ما ویروس کرونا را شکست می‌دهیم و آمریکا را بار دیگر به عظمت می‌رسانیم


به گفته پزشک پرزیدنت ترامپ، او عصر شنبه را به انجام کار در مرکز درمانی والتر رید گذرانده است.
به گفته پزشک پرزیدنت ترامپ، او عصر شنبه را به انجام کار در مرکز درمانی والتر رید گذرانده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در یک پیام ویدئویی از مرکز پزشکی والتر رید با اشاره به این که حال او بهتر است و به زودی به کاخ سفید باز می‌گردد، بر تعهد خود به شعار «بازگرداندن عظمت به آمریکا» تاکید کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در آغاز سخنانش ضمن قدردانی از پزشکان، پرستاران، و سایر کارکنان بیمارستان والتر رید،‌ کار آنها را فوق العاده توصیف کرد. وی تاکید کرد که حال او بسیار بهتر است و روند مداوای او تا بهبودی کامل ادامه دارد؛ چرا که «ما باید آمریکا را بار دیگر به عظمت برسانیم» و «هنوز باید گام‌هایی در این راه برداشته شود.»

پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این که به زودی باز خواهد گشت و به کارزار انتخاباتی خود ادامه خواهد داد، گفت: «این بیماری میلیون‌ها نفر را در جهان مبتلا کرده است و من برای آنها می‌جنگم. من نه تنها [برای مردم] در ایالات متحده، بلکه برای مردم در سراسر جهان می‌جنگنم.» پرزیدنت ترامپ ابراز اطمینان کرد که ویروس کرونا «را شکست خواهیم داد.»

پرزیدنت ترامپ همچنین با سپاسگزاری از پیام‌های دلگرم‌کننده اعضای احزاب مختلف سیاسی و رهبران جهان، تاکید کرد که این ابراز محبت را فراموش نخواهد کرد. او با تصریح این موضوع که ایالات متحده بزرگترین و نیرومندترین کشور جهان است، گفت که او نمی‌توانست و نمی‌تواند در بحبوحه این بحران صرفا برای حفظ سلامتی‌اش در کاخ سفید بماند و دست روی دست بگذارد. وی گفت: «ما باید با مشکلات مقابله کنیم.»

در همین حال اعضای تیم پزشکی مسئول مداوای پرزیدنت ترامپ در بیمارستان والتر رید می‌گویند که روند درمان پرزیدنت ترامپ به دقت دنبال می‌شود و احتمال دارد او همین فردا از بیمارستان مرخص شود.

دکتر شان کانلی، پزشک ویژه پرزیدنت ترامپ، به همراه اعضای تیم پزشکان و متخصصان بیمارستان والتر رید که مسئولیت مداوای پرزیدنت ترامپ به آنها سپرده شده است، روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن ابراز رضایت از روند کلی مداوا و بهبودی پرزیدنت ترامپ تاکید کردند که حال عمومی او خوب است، هیچ‌گونه تنگی نفس و یا مشکلات کبدی یا کلیوی ندارد، و ممکن است روز دوشنبه از بیمارستان مرخص شود تا روند مداوای او در کاخ سفید ادامه یابد.

بعد از آن که آزمایش کرونای پرزیدنت ترامپ مثبت اعلام شد، او از جمعه شب در مرکز درمانی والتر رید بستری شد. همزمان کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهوری آمریکا کارهای روزانه خود را از آنجا انجام خواهد داد.

کاخ سفید روز شنبه عکس‌هایی از پرزیدنت ترامپ منتشر کرد که نشان می‌دهد رئیس جمهوری آمریکا در مرکز درمانی والتر رید در حال کار است.

دیروز دکتر شان کانلی، پزشک رئیس جمهوری آمریکا، در یک نشست خبری از روند بهبود پرزیدنت ترامپ ابراز رضایت کرد.

وی گفت: همان گونه که گزارش شد بعد از مشاوره با تیم متخصصی که پشت سر من ایستاده، من توصیه کردم که پرزیدنت ترامپ برای اقدامی احتیاطی با هدف دریافت پیشرفته ترین مراقبتهای پزشکی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشد، به مرکز والتر رید منتقل شود. ۷۲ ساعت از زمان ابتلا به کرونا گذشته است. هفته اول بعد از تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ حیاتی ترین دوران برای تشخیص روش مقابله با آن است . تا این لحظه تیم مان و من، از پیشرفتی که پرزیدنت ترامپ داشته است، بسیار خشنود هستیم.

پزشک پرزیدنت ترامپ همچنین گفت که پرزیدنت ترامپ عوارضی مانند سرفه، گرفتگی بینی، و خستگی داشت که یا برطرف شده و یا رو به بهبودی است.

شنبه شب سخنگوی کاخ سفید نامه پزشک پرزیدنت ترامپ را منتشر کرد که می‌گوید رئیس جمهوری آمریکا دیگر تب ندارد و بیشتر عصر شنبه را به انجام کارهای خود پرداخته است. در این گزارش آمده، او برای دومین روز داروی رمدسیویر استفاده کرده است. و از اکسیژن دیگر استفاده نمی‌کند.

پزشک پرزیدنت ترامپ گفته که وضعیت او را از نزدیک زیر نظر دارند.

XS
SM
MD
LG