لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۲

الیوت آبرامز: تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شنبه شب به وقت شرق آمریکا بازگردانده خواهند شد


الیوت آبرامز
الیوت آبرامز

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا گفت، تمام تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران ساعت ۸ شب شنبه ۲۹ شهریور به وقت شرق آمریکا بازگردانده خواهند شد.

الیوت آبرامز که همزمان با تصدی مقام نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا جایگزین برایان هوک به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران نیز شده است، در یک نشست خبری در واشنگتن گفت، تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برای مدت نامحدودی اعمال خواهند شد و دیگر محدودیت‌ها شامل ممنوعیت غنی‌سازی و فعالیت‌های مرتبط با آن، ممنوعیت توسعه و آزمایش موشکی بالیستیک و تحریم‌های مربوط به انتقال فناوری هسته‌ای و موشکی به ایران نیز باز خواهند گشت.

وی با یادآوری این که پنج سال پیش برجام روش‌ها یا انتخاب‌های جمهوری اسلامی را اصلا تغییر نداد گفت، زمان آن است که کشورهای عاشق صلح این واقعیت را پذیرفته و به ما برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند؛ عجیب است اگر کسی فکر کند، با توجه به نقش رژیم ایران در عراق، سوریه، یمن، و لبنان و حمایت مداوم آن از تروریسم، معقول باشد که تحریم‌ تسلیحاتی ایران ماه آینده منقضی شود.

آقای آبرامز همچنین در مورد اعدام نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی گفت، تابستان ۱۳۹۷ نوید به همراه دو برادر خود به اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم ایران پیوست. رژیم هر سه آنها را بازداشت و برای اعتراف به قتلی که کاملا در یک بخش دیگر شهرشان اتفاق افتاده بود شکنجه کرد. رژیم می‌خواهد از آنها یک نمونه برای درس عبرت دیگران بسازد.

برایان هوک مرداد ماه امسال از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور ایران کناره‌گیری کرد و وزیر خارجه آمریکا، از وی به خاطر کسب «نتایج تاریخی در مقابله با رژیم ایران» سپاسگزاری کرد.

XS
SM
MD
LG