لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۷

صالحی: مشکلات مالی تکمیل نیروگاه‌های دو و سه بوشهر را کند کرده است 


نیروگاه هسته‌ای بوشهر - آرشیو
نیروگاه هسته‌ای بوشهر - آرشیو

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید: «تامین منابع مالی عامل کند شدن روند ساخت و تکمیل نیروگاه‌های دو و سه بوشهر شده است.»

این سخنان او در حالی در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده است که نیروگاه اتمی بوشهر به تازگی از مدار برق و «به دلیل مسائل فنی» خارج شد.

چند روز قبل سازمان انرژی اتمی ايران از حل مشكل نيروگاه اتمی بوشهر در دو- سه روز آينده خبر داد.

مقامات ایران از جمله محمود جعفری، معاون اين سازمان و غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزيع شركت توانير، نسبت به خروج واحد يكم نيروگاه بوشهر ازسيكل توليد برق به دليل مشكلات ناشی از انتقال ارز و تحريم های ايالات متحده عليه ایران هشدار داده بودند.

علی اكبر صالحی به تازگی در گفتگو با وب سايت خانه ملت، ارگان خبری مجلس شورای اسلامی گفت خارج شدن نيروگاه هسته ای بوشهر از مدار برق، به دليل مسائل فنی بوده و خاطرنشان كرده كه اين موضوع سريعا حل می شود.

آقای صالحی، تامين منابع مالی را عامل كند شدن روند ساخت و تكميل نيروگاه‌های دو و سه بوشهر دانسته و گفته برای رفع اين مشكل قرار است، پيشنهاداتی به كميسيون اقتصادی دولت ارائه شود كه در صورت پذيرش، كار تكميل تسهيل خواهد شد.

ويدئوهای منتشر شده در فضای مجازی حاكی از موج انتقاد و نارضايتی شهروندان به دليل تاثيرات قطعی برق و مختل شدن كسب و كارها و روند عادی زندگي شهروندان است.

مقام های ايرانی، فرسودگی شبكه توليد و توزيع برق، خشكسالی و كمبود بارش، و توليدكنندگان رمز ارز را سه دليل عمده كاهش برق در اين كشور می دانند.

نيروگاه بوشهر از سال نود وارد چرخه توليد برق شده و ظرفيت توليد آن هزار مگاوات است.

XS
SM
MD
LG