لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

اعتصاب و ترک کار کارگران نیروگاه بیدخون در اعتراض به شرایط کار و دستمزد


 بیدخون عسلویه - آرشیو
بیدخون عسلویه - آرشیو

گروهی از کارگران نیروگاه بیدخون در عسلویه در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و اجرا نشدن طرح «بیست ده» دست به اعتصاب زدند و محل کار خود را ترک کردند.

بنا بر ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، کارگران پروژه‌ای شرکت فراب نیروگاه بیدخون در عسلویه که خواستار افزایش دستمزدها و تغییر روزهای کاری خود، و نیز برخورداری از طرح «بیست ده» - به معنای ۲۰ روز کار و ۱۰ روز مرخصی - شده‌اند، روز شنبه ۲۹ خرداد ماه به صورت جمعی دست به اعتصاب زده و این نیروگاه را ترک کردند.

بنا بر اطلاعات موجود، این کارگران می‌گویند خواستار آن هستند که طرح «بیست ده» در مورد آنها اجرا شود. گفته می‌شود شرایط کاری آنها تا به امروز ۲۴ روز کار و ۶ روز مرخصی بوده است.

همچنین گفته می‌شود این کارگران معترض اعلام کرده‌اند تا زمانی که خواسته‌های‌شان برآورده نشود، به این نیروگاه باز نخواهند گشت.

کارگران بیدخون عسلویه در اقدامی اعتراضی محل کارشان را ترک می‌کنند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:18 0:00

اتحادیه آزاد کارگران نیز با انتشار این خبر در کانال تلگرامی خود اعلام کرده است که این اعتراض قرار است تا پایان هفته در بسیاری از مراکز نیروگاهی و نفتی مناطق ویژه و پارس جنوبی توسط کارگران پروژه‌ای و پیمان‌کاری صورت گیرد.

این اولین بار نیست که کارگران و کارکنان صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در ایران دست به اعتصاب می‌زنند،. پیشتر صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که اوایل خرداد ماه گروهی از کارگران در اعتراض به شرایط استخدامی و درآمدی خود، در شهرهای تهران، اهواز، عسلویه، ماهشهر، گچساران، آبادان، بهرگان، لاوان، و میدان نفتی ابوذر در استان بوشهر دست به تجمع زدند.

اعتراضات کارکنان صنعت نفت از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و به شکل‌گیری تجمعی در مقابل مجلس شورای اسلامی در روز بیستم اردیبهشت با حضور نمایندگان کارکنان صنعت نفت از سراسر کشور انجامید.

XS
SM
MD
LG