لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

رئیس دانشگاه تهران: تاکنون حدود ۲۹ استاد و دانشجوی این دانشگاه بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند


Tehran University
Tehran University

رئیس دانشگاه تهران در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا از جان باختن تعدادی از استادان و دانشجویان دانشگاه تهران بر اثر ابتلا به کرونا در طول این همه‌گیری خبر داد.

محمود نیلی احمدآبادی به خبرگزاری ایلنا گفت‌ حدود ۲۴ یا ۲۵ تن از استادان و پنج دانشجوی دانشگاه تهران بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند.

او با انتقاد از موازی‌کاری و «حیف شدن منابع» در تولید واکسن‌ کرونا در ایران، موضوع رونمایی از هفت واکسن ایرانی را با رونمایی از تنها دو واکسن چینی مقایسه کرد و گفت که «منابع مالی و تخصصی در هیچ جای دنیا امکان چنین سرمایه‌گذاری را نمی‌دهد» و «وقتی کار به این شکل تقسیم می‌شود، آن اثربخشی که انتظار می‌رود را ندارد.»

آمار رسمی منتشر شده توسط وزارت بهداشت در روز سه شنبه ۱۹ مرداد،‌ از شناسایی ۳۹ هزار و ۱۳۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا،‌ بستری شدن ۴ هزار و ۶۳۶ نفر از این تعداد، و درگذشت ۵۰۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته حکایت دارد.

در حالی که روند مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران در روزهای گذشته رکوردهای تازه‌ای را ثبت کرده است، ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران، می‌گوید روند مرگ و میرها «تا یک ماه و نیم دیگر» صعودی خواهد بود.

XS
SM
MD
LG