لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

مقامات نیروی انتظامی ایران با قاطعیت می‌گویند مرگ آزاده نامداری مجری پیشین صدا و سیما، قتل نبود


آزاده نامداری مجری تلویزیون دولتی ایران - آرشیو
آزاده نامداری مجری تلویزیون دولتی ایران - آرشیو

با گذشت دست‌کم دوهفته از مرگ آزاده نامداری، مجری جنجالی سابق صداوسیمای جمهوری اسلامی و انتشار اخبار ضد و نقیض در رابطه با قتل او در شبکه‌های اجتماعی این فرضیه از سوی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، رد شد.

علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ روز پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه با اشاره به «یافته‌های علمی و جنایی ماموران پلیس آگاهی» در منزل این مجری سابق اعلام کرده است که هیچ اثری مبنی بر ورود با اجبار به منزل، یا اثری از سرقت و درگیری مشاهده نشده و فرضیه قتل صد درصد رد می‌شود.

وی در ادامه همچنین با اشاره به اینکه هیچ دست‌نوشته‌ای نشان از قصد آزاده نامداری برای خودکشی کشف نشده نیز افزود، نتیجه نهایی فوت خانم نامداری را پزشکی قانونی باید از آزمایش‌های سم‌شناسی اعلام کند.

آزاده نامداری متولد ۱۳۶۳ در سنقر کرمانشاه بود و کار تلویزیونی را در همین استان و با کار در شبکه استانی زاگرس آغاز کرد. او سپس به تهران آمد و پس از چندین سال اجرا در ابتدای دهه ۹۰ شمسی به عنوان یکی از چهره‌های اصلی صداوسیمای جمهوری اسلامی به شهرت رسید. او که تاکید زیادی بر دفاع از سبک پوشش خود و انتخاب چادر داشت پس از ازدواج با فرزاد حسنی دیگر چهره پرطرفدار صداوسیمای حکومتی ایران در سال ۱۳۹۲ بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و رسانه‌های حکومتی به عنوان زوج موفق و مورد پسند حاکمیت به آنها توجه فراوان کردند.

اما حدود یک سال بعد آزاده نامداری با انتشار تصویری از صورت کبود خود از پایان این ازدواج و طلاق خود خبر داد که به مجادله بین این دو چهره تلویزیونی نیز انجامید و باعث ممنوع‌التصویری خانم نامداری شد.

نامداری سپس با سجاد عبادی، فرزند رحیم عبادی از مقامات آموزش و پرورش در دولت محمد خاتمی و فریده ماشینی از دانشجویان حمله کننده به سفارت آمریکا ازدواج کرد. اما این پایان جنجال‌آفرینی‌های او نبود چرا که تصویر بدون حجابش در سفر به اروپا و در سال ۱۳۹۶ دوباره او را بر سر زبان‌ها انداخت. این جنجال حتی به نشریه آمریکایی نیوزویک هم راه پیدا کرد و نقل قول یکی از کابران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرد که نوشته بود:«ما با حجاب بر سر گذاشتن و آبجو نوشیدن شما مشکلی نداریم. مشکل ما این است که مردم ایران را احمق فرض کرده اید».

جسد این مجری جنجالی سابق صداوسیمای جمهوری اسلامی در حالی روز جمعه ۶ فروردین ماه در منزلش پیدا شد که خبر مرگ او در شبکه‌های اجتماعی خبرساز و انتشار برخی اخبار ضدونقیض از خودکشی تا قتل، به ابهام درباره مرگ او دامن زد.

با این حال پس از مرگ پرابهام آزاده نامداری برخی هجمه‌ها و انتقادات صورت گرفته از این چهره سابقا مقبول حاکمیت را بی‌تاثیر نمی‌دانند. فرضیه‌ای که به بحث‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی دامن زده است.

XS
SM
MD
LG