لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

مرگ مجری جنجالی هم خبرساز شد؛ دلیل مرگ آزاده نامداری چیست


آزاده نامداری مجری تلویزیون دولتی ایران - آرشیو
آزاده نامداری مجری تلویزیون دولتی ایران - آرشیو

پیدا شدن جسد آزاده نامداری، مجری جنجالی سابق صداوسیمای جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده و انتشار برخی اخبار ضدونقیض به ابهام درباره مرگ او دامن زده است.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران روز یکشنبه ۸ فروردین و یک روز پس از انتشار خبر مرگ خانم نامداری اعلام کرد که «وقوع قتل یا دگرکشی کاملا منتفی است» و از آنجایی که در بررسی اولیه پزشکی قانونی وجود داروی قوی ضدافسردگی تایید شده «موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است.»

یکی دیگر از ابهامات درباره آزاده نامداری اعلام باردار بودن او در برخی رسانه‌‌ها و شبکه‌های اجتماعی بود اما مهدی فروزش، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران روز یکشنبه گفت: «هیچ آثاری از باردار بودن به دست نیامد. هیچ گونه آثار جراحت و ضرب و شتم در کالبدشکافی ظاهری دیده نشد.»

وبسایت روزنامه همشهری روز شنبه گزارش داد که پیکر آزاده نامداری در حالی در منزلش پیدا شده که لباس خانه به تن داشته است و همسرش که به همراه دختر ۴ ساله شان از چند روز قبل به شمال سفر کرده و در چالوس به سر می بردند.

آزاده نامداری متولد ۱۳۶۳ در سنقر کرمانشاه بود و کار تلویزیونی را در همین استان و با کار در شبکه استانی زاگرس آغاز کرد. او سپس به تهران آمد و پس از چندین سال اجرا در ابتدای دهه ۹۰ شمسی به عنوان یکی از چهره‌های اصلی صداوسیمای جمهوری اسلامی به شهرت رسید. او که تاکید زیادی بر دفاع از سبک پوشش خود و انتخاب چادر داشت پس از ازدواج با فرزاد حسنی دیگر چهره پرطرفدار صداوسیمای حکومتی ایران در سال ۱۳۹۲ بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و رسانه‌های حکومتی به عنوان زوج موفق و مورد پسند حاکمیت به آنها توجه فراوان کردند.

اما حدود یک سال بعد آزاده نامداری با انتشار تصویری از صورت کبود خود از پایان این ازدواج و طلاق خود خبر داد که به مجادله بین این دو چهره تلویزیونی نیز انجامید و باعث ممنوع‌التصویری خانم نامداری شد.

نامداری سپس با سجاد عبادی، فرزند رحیم عبادی وزیر آموزش و پرورش در دولت محمد خاتمی و فریده ماشینی از دانشجویان حمله کننده به سفارت آمریکا ازدواج کرد. اما این پایان جنجال‌آفرینی‌های او نبود چرا که تصویر بدون حجابش در سفر به اروپا و در سال ۱۳۹۶ دوباره او را بر سر زبان‌ها انداخت. این جنجال حتی به نشریه آمریکایی نیوزویک هم راه پیدا کرد و نقل قول یکی از کابران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرد که نوشته بود:«ما با حجاب بر سر گذاشتن و آبجو نوشیدن شما مشکلی نداریم. مشکل ما این است که مردم ایران را احمق فرض کرده اید».

کار از آنجایی برای خانم نامداری بدتر شد که از توجیه وزش باد شدید برای حجاب نداشتن استفاده کرد تا در شبکه‌های اجتماعی به عنوان یکی از نمادهای ریاکاری چهره‌های نزدیک به حاکمیت از او یاد شود. برنامه روی خط صدای آمریکا در مرداد ۱۳۹۶ به همین موضوع پرداخته بود:

با این حال پس از مرگ پرابهام آزاده نامداری برخی هجمه‌ها و انتقادات صورت گرفته از این چهره سابقا مقبول حاکمیت را بی‌تاثیر نمی‌دانند. فرضیه‌ای که به بحث‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی دامن زده است.

XS
SM
MD
LG