لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۵

آمریکا «روز استقلال» را جشن می‌گیرد؛ افزایش سفرهای جاده‌ای و هوایی در پی کاهش محدودیت‌های کرونا


آتش بازی در شهر واشنگتن - ۴ ژوئیه ۲۰۲۰
آتش بازی در شهر واشنگتن - ۴ ژوئیه ۲۰۲۰

امسال، تعطیلات چهارم ژوئیه، سالروز استقلال آمریکا، شاید برای بسیاری در ایالات متحده اولین فرصت دیدار، بعد از گذشت بیش از یکسال محدودیت‌های مربوط به کرونا در کشور باشد.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، انجمن خودروی آمریکا پیش بینی کرده است که کشور شاهد حرکت تعداد بی‌سابقه‌ای خودرو در بزرگراه‌ها باشد، در حالی که شرکت‌های هواپیمایی نیز تقلا می کنند تا پاسخگوی تقاضای بسیار بالای مسافران برای خرید بلیط هواپیما باشند.

با وجود اینکه از بسیاری از مقررات و محدودیت‌های مربوط به پیشگیری از همه‌گیری کرونا کاسته شده، زدن ماسک صورت هنوز در تمامی شبکه‌های حمل و نقل عمومی اجباری است.

خبرگزاری رویترز، یکشنبه ١٣ تیر، به نقل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده گزارش داد تا صبح شنبه ١٢ تیر، بیش از ٣٨٣ میلیون دز واکسن در کشور توزیع شده که از این تعداد نزدیک به ٣٣٠ میلیون دز به شهروندان و ساکنان این کشور تزریق شده است.

چهارم ژوئیه در آمریکا برابر است با سالگرد روز استقلال ایالات متحده از پادشاهی بریتانیای کبیر که برای مردم آمریکا یک روز مهم به شمار می رود.

مردم آمریکا این روز را به اشکال مختلف از جمله با آتش بازی، پیک نیک، شرکت در کنسرت‌های موسیقی، رفتن به مسابقات ورزشی، سخنرانی‌ها و شرکت در مهمانی‌ها جشن می‌گیرند.

XS
SM
MD
LG