لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۲

تعداد موارد کووید۱۹ در جهان به ۹۰ میلیون نزدیک می‌شود


دو پرستار در حال واکسیناسیون کادر درمانی در یک مرکز بهداشتی در شهر پوآسی، فرانسه - ۸ ژانویه ۲۰۲۱
دو پرستار در حال واکسیناسیون کادر درمانی در یک مرکز بهداشتی در شهر پوآسی، فرانسه - ۸ ژانویه ۲۰۲۱

مرکز داده‌های ویروس کرونای دانشگاه جانز هاپکینز، در ساعات اول صبح روز شنبه ۲۰ دی، تعداد موارد ابتلا به کووید۱۹ در جهان را نزدیک به ۹۰ میلیون گزارش داد.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، ایالات متحده آمریکا با تقریباً ۲۲ میلیون مبتلا بیشترین موارد گزارش شده در جهان را دارد و هند با تقریباً ۱۰.۵ میلیون مورد یعنی حدود نیمی از تعداد مبتلایان در آمریکا، در ردیف دوم جدول جهانی کرونا قرار گرفته است.

آمریکا در روز جمعه با ۳۰۰ هزار مورد جدید کووید۱۹، رکورد بیشترین موارد ابتلا به این بیماری در یک روز را شکست.

این درحالی است که آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

با افزایش ویروس کرونا در برخی از ایالت‌های آمریکا، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب می‌گوید که به تجویز سریع و گسترده‌تر واکسن کووید۱۹ اعتقاد دارد، تا هر کسی که بخواهد به آن دسترسی داشته باشد. دز دوم واکسن چند هفته پس از نوبت اول تجویز می شود.

آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا در اوایل هفته گذشته اظهار امیدواری کرد که وقتی آقای بایدن کار خود را در کاخ سفید اغاز کند، «همان‌طور که رئیس جمهوری منتخب اشاره کرده است، روزانه یک میلیون واکسیناسیون انجام خواهد شد.»

هرچند اتفاقات تعجب‌آوری در اماکن غیرقابل تصور رخ داده است. به گزارش آسوشیتدپرس، برخی از پرسنل کادر درمانی در بیمارستان ها و خانه های سالمندان در مورد واکسینه شدن مردد هستند. به گزارش این خبرگزاری، تحقیقات آنها نشان داده است که در برخی از نقاط، ۸۰ درصد از کادر درمانی از واکسینه شدن خودداری کرده اند.

یکی از پزشکان به آسوشیتدپرس گفت که می خواهد چند ماهی صبر کند تا «ببیند داده ها چه نشان می دهد.»

پرستاری نیز گفت که واکسیناسیون خود را به خاطر «عوارض جانبی ناشناخته» به تاخیر می اندازد.

XS
SM
MD
LG