لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

رکورد زدن شاخص‌های اصلی در وال استریت، پس از امضا شدن طرح قانونی کمک کووید-۱۹ و بودجه فدرال


فضای اطراف وال استریت و بازار سهام نیویورک. همه شاخص های اصلی سهام در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰ رکورد به جا گذاشتند. آرشیو، ۱۴ ژوئن ۲۰۲۰
فضای اطراف وال استریت و بازار سهام نیویورک. همه شاخص های اصلی سهام در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰ رکورد به جا گذاشتند. آرشیو، ۱۴ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ ارزش سهام در شاخص‌های اصلی وال استریت روز دوشنبه رکورد به جا گذاشت. پرزیدنت دونالد ترامپ با امضای طرح قانونی بودجه ۲۳۰۰ میلیارد دلاری، شامل کمک‌های مرتبط با ویروس کرونا، امیدواری‌ها نسبت به احیای اقتصادی در آمریکا را افزایش داد.

پرزیدنت ترامپ در یک چرخش ناگهانی در ساعات پایانی یکشنبه از تهدید به مخالفت با این لایحه صرفنظر کرد. این طرح قانونی که نتیجه مصالحه‌ای سخت در کنگره بود پرداخت حقوق بیکاری به میلیون ها آمریکایی را تداوم می بخشد و مانع تعطیلی دولت فدرال می‌شود.

ارزش سهام «میانگین صنعتی داو جونز» با ۲۰۷.۵۸ امتیاز یا ۰.۶۹ درصد رشد به ۳۰۴۰۷.۴۵ رسید. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۳۲.۳۴ امتیاز یا ۰.۸۷ درصد افزایش به ۳۷۳۵.۴ و شاخص «ترکیبی نسدک» با ۹۴.۶۹ امتیاز یا ۰.۷۴ درصد افزایش به ۱۲۸۹۹.۴۲ رسیدند.

سهام خطوط هوایی و خطوط کشتی های تفریحی که به شدت از قرنطینه‌های ناشی از ویروس کرونا آسیب دیده اند شاهد رشد بود. در حالی که انتظار می رود خطوط هوایی مسافربری در کمک های جدید دولتی از ۱۵ میلیارد دلار کمک بهره مند شوند ارزش شاخص سهام «اس اند پی ۱۵۰۰» بالا رفت.

ارزش سهام شرکت های «کروز رویال کارائیب»، «کارناوال کورپ» و «هولدینگ کروز لاین» هر کدام دست کم ۳ درصد افزایش یافت.

سیاست‌های مالی سهل‌گیرانه و برنامه واکسن ویروس کرونا باعث شده است که «اس اند پی ۵۰۰» در سال جاری ۱۵ درصد رشد کند.

XS
SM
MD
LG