لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۶

کنگره آمریکا طرح کمک مالی و حمایتی از شهروندان آمریکایی در دوران کرونا را تائید کرد؛ جزئیاتی از میزان و نحوه پرداخت به مردم


کنگره ایالات متحده
کنگره ایالات متحده

کنگره ایالات متحده، طرح کمک‌های مالی و حمایتی به شهروندان آمریکایی که از خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا و تعطیلی و محدویت‌ها آسیب دیده‌اند، را بامداد سه‌شنبه ۲ دی تصویب کرد.

این طرح در سنای آمریکا با ۹۲ رای مثبت و ۶ رای منفی تصویب شد. دوشنبه عصر نیز مجلس نمایندگان با ۳۵۹ رای موافق در مقابل ۵۳ رای مخالف، آن را تصویب کرده بود. پیش بینی‌ شده که امروز پرزیدنت ترامپ این طرح را امضا و اجرایی کند.

در جریان هفته‌های گذشته جلساتی میان کاخ سفید و کنگره برای رسیدن به چنین توافقی در جریان بود ولی به سرانجام نرسیده بود.

بر اساس این طرح، به هر کس که درآمد زیر ۷۵ هزار دلار دارد، ۶۰۰ دلار به طور مستقیم پرداخت می‌شود. به هر کودک در خانواده نیز ۶۰۰ دلار پرداخت می‌شود. افراد با سقف درآمد ۷۵ هزار تا ۹۹ هزار دلار در سال، پرداخت کمتری دریافت می‌کنند و افراد بالای سقف درآمد ۹۹ هزار دلار در سال، کمک مالی دریافت نمی‌کنند. در کمک قبلی که شش ماه پیش صورت گرفت به افراد بزرگسال ۱۲۰۰ دلار و کودکان ۶۰۰ دلار پرداخت شده بود.

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده پیشتر گفته بود در صورت تصویب این طرح، پرداخت مستقیم به مردم از هفته آینده آغاز خواهد شد.

کمک‌های بیمه بیکاری برای نیروهای کاری که کار خود را از دست داده‌اند تا سقف ۳۰۰ دلار در هفته در نظر گرفته شده و تا میانه ماه مارس سال آینده، ادامه خواهد داشت.

در این طرح، مبلغ ۲۵ میلیارد دلار کمک‌‌ مالی برای خانواده‌ها برای پرداخت اجاره خانه در نظر گرفته شده و ممنوعیت از صدور هرگونه تخلیه ملک تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است.

XS
SM
MD
LG