لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۷

با امضای پرزیدنت ترامپ، قانون کمک مالی ۲.۳ هزار میلیارد دلاری دوران همه‌گیری کرونا اجرا می‌شود


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، طرح قانونی ۲۳۰۰ میلیارد دلاری (۲.۳ هزار میلیارد دلاری) شامل کمک مالی به خانواده‌های آسیب دیده از همه‌گیری کرونا و تامین هزینه‌های دولت را امضا کرد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا روز دوشنبه هشتم دی ماه با انتشار گزارشی در این باره نوشته است که این طرح قانونی پیشتر در کنگره به تصویب رسیده بود؛ ولی پرزیدنت ترامپ با بخش‌هایی از آن موافق نبود و گفته بود تا زمانی که آن بخش‌ها اصلاح نشود، آن را امضا نمی‌کند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، شامگاه یکشنبه هفتم دی‌ ماه با صدور بیانیه‌ای گفت: «امضای این طرح قانونی دومنظوره و مورد توافق هر دو حزب، برای ۱۴ میلیون آمریکایی که کمک‌های حیاتی مزایای بیکاری خود را در تعطیلی آخر هفته کریسمس از دست داده‌اند و نیز برای میلیون‌ها تن دیگر که در این بحران اقتصادی تاریخی همه‌گیری و اقتصادی برای غرق نشدن دست و پا می‌زنند، خبر خوبی است.»

میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، هم از پرزیدنت ترامپ برای امضای این لایحه و جلوگیری از تعطیلی دولت، تقدیر کرد.

کنگره ایالات متحده روز دوم دی ماه طرح کمک‌های مالی و حمایتی به شهروندان آمریکایی که از خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا و تعطیلی و محدویت‌ها آسیب دیده‌اند را تصویب کرده بود.

بر اساس این طرح، به هر کس که درآمد زیر ۷۵ هزار دلار دارد، ۶۰۰ دلار به طور مستقیم پرداخت می‌شود. به هر کودک در خانواده نیز ۶۰۰ دلار پرداخت می‌شود. افراد با سقف درآمد ۷۵ هزار تا ۹۹ هزار دلار در سال، پرداخت کمتری دریافت می‌کنند و افراد بالای سقف درآمد ۹۹ هزار دلار در سال، کمک مالی دریافت نمی‌کنند.

در کمک قبلی که شش ماه پیش صورت گرفت به افراد بزرگسال ۱۲۰۰ دلار و به کودکان ۶۰۰ دلار پرداخت شده بود.

XS
SM
MD
LG