لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۷

نیروی دریایی آمریکا از مزاحمت قایق‌های تندروی سپاه پاسداران برای شناورهای گارد ساحلی ایالات متحده خبر داد


صحنه قطع راه کشتی گارد ساحل آمریکا از سوی کشتی پشتیبانی سپاه در جریان گشت‌زنی روز دوم آوریل
صحنه قطع راه کشتی گارد ساحل آمریکا از سوی کشتی پشتیبانی سپاه در جریان گشت‌زنی روز دوم آوریل

روزنامه وال‌استریت جورنال در گزارشی اعلام کرد قایق‌های تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند هفته پیش برای دو کشتی گارد ساحلی در آب‌های خلیج فارس، ایجاد مزاحمت کردند.

وال‌استریت جورنال در این گزارش که روز دوشنبه ششم اردیبهشت منتشر شد، می‌گوید که این حادثه روز دوم آوریل، ۱۳ فروردین، همرمان با اعلام خبر از سر گیری مذاکرات مربوط به برجام، روی داده است.

یک مقام رسمی نیروی دریایی آمریکا به وال‌استریت جورنال گفته است در حالی که دو کشتی گارد ساحلی در آب‌های بین‌المللی در جنوب خلیج فارس مشغول گشت‌زنی بودند، سه قایق تندرو و یک کشتی پشتیبانی شروع به حرکت‌های یورشی کردند.

این گزارش می‌گوید کشتی پشتیبانی سپاه در مسیر حرکت کشتی گارد ساحلی قرار گرفت و کشتی آمریکایی برای جلوگیری از تصادف، اقدام به مانورهای دفاعی کرد. در جریان این حرکت‌ها که سه ساعت طول کشید، کشتی‌‌های آمریکایی گارد ساحلی چندین پیام هشدار به قایق‌های تندروی ایران فرستادند.

در سه هفته گذشته، هیات‌های ایران و آمریکا مذاکرات غیرمستقیمی برای بازگشت ایران به تعهدات ذیل برجام و همچنین بازگشت ایالات متحده به این توافق هسته‌ای داشتند. این مذاکرات هنوز در وین ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG