لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۳

دو رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا: فاصله گرفتن از حقیقت، بزرگترین مشکل پیش رو است


از راست: مایکل مورل، لری فایفر و مایکل هایدن
از راست: مایکل مورل، لری فایفر و مایکل هایدن

دو رئیس سابقه سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده، سی‌آی‌ای در نشستی که به شکل مجازی برگزار شد، از فاصله گرفتن از حقیقت به عنوان بزرگترین مشکل در چهار سال گذشته در آمریکا یاد کردند.

مایکل هایدن در این گفت‌وگوی مجازی که شامگاه سه‌شنبه هفتم بهمن از سوی مرکز هایدن در دانشگاه جورج میسون برگزار شد، در پاسخ به این که آیا با پایان چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ، دیگر باید نگرانی را کنار بگذاریم، گفت: ما باید به حقیقت دسترسی داشته باشیم. ما در چهار سال گذشته از حقیقت فاصله گرفته و آن را نداشتیم و مشکل همین است.

مایکل مورل، دیگر رئیس سابق سی‌آی‌ای هم در ادامه افزود: من هم به طور کامل موافق هستم و این مسئله هنوز حل نشده است. حدود ۱۶۰ عضو مجلس نمایندگان پس از حادثه یورش به کنگره، رای دادند که تایید پیروزی جو بایدن انجام نشود. من فکر نمی‌کنم به پایان این بحران رسیده باشیم. اختلافات سیاسی در این کشور عمیق هستند و حقیقت، کماکان قربانی این اختلافات سیاسی می‌ماند که برای من بسیار مسئله‌ای ترسناک است.

مایکل مورل در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ رئیس سی‌آی‌ای بود و مایکل هایدن در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹، ریاست سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا را برعهده داشت. اجرای این نشست بر عهده لری فایفر بود.

XS
SM
MD
LG