لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۰

دولت پرزیدنت جو بایدن از سیاست‌های جدید اقلیمی بیشتری رونمایی خواهد کرد


جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در رویداد واکنش به ویروس کرونا در کاخ سفید
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در رویداد واکنش به ویروس کرونا در کاخ سفید

مشاور ارشد ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه اعلام کرد که دولت پرزیدنت جو بایدن هفته آینده سیاست‌های جدید و ضروری برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را منتشر خواهد کرد و از چین می‌خواهد که در مورد یکی از اهداف خود در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای با جدیت بیشتر عمل کند.

به گزارش رویترز، با این حال جینا مکارتی، مشاور کاخ سفید در زمینه امور آب و هوایی، اشاره‌ای به جزئیات این سیاست‌ها نکرده است.

یادداشتی که خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه نسخه‌ای از آن را مشاهده کرده است، نشان می‌دهد که آقای بایدن به زودی در روز ۲۷ ژانویه (۸ بهمن) از دور دوم فرمان‌های اجرایی خود رونمایی خواهد کرد. آن فرمان‌ها شامل یک فرمان چندگانه برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی در داخل کشور و تاکید بر اهمیت این موضوع به عنوان یک اولویت در امنیت ملی است.

جو بایدن، رئیس جمهوری دموکرات که ۲۰ ژانویه روی کار آمد، فوراً فرمان اجرایی لغو احداث خط لوله «کی‌استون اکس ال» که نفت خام به دست آمده از ماسه‌های قیردار (ماسه‌های نفتی) را از کانادا به آمریکا وارد می کند، صادر کرد. او همچنین بر تصمیم خود برای ماندن ایالات متحده در توافق پاریس ۲۰۱۵ تاکید کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا، تصمیم گرفته بود از ماه ژوئیه سال ۲۰۲۱ از آن توافق رسماً خارج شود.

هر دو اقدام آقای بایدن، معکوس‌کننده سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، است. چرا که در چهار سال گذشته دونالد ترامپ به منظور پیشبرد سیاست «تسلط در بخش انرژی» برای به حداکثر رساندن تولیدات و صادرات نفت، گاز، و زغال سنگ (سوخت‌های فسیلی)، ۱۰۰ قانون مربوط به تغییرات آب و هوای و حفظ محیط زیست را لغو یا روند آنها را معکوس کرده بود.

XS
SM
MD
LG