لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۶

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی حملات راکتی را محکوم کرد


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در گفت‌و‌گو با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، ضمن ابراز تسلیت بابت جان‌باختن انسان‌ها، حملات راکتی به اسرائیل را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در بیانیه‌ای که شامگاه چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه منتشر شد گفت که وزیر خارجه آمریکا و رئیس تشکیلات خودگردان در مورد خشونت‌ها در اورشلیم، کرانه باختری، و غزه صحبت کردند و وزیر خارجه آمریکا مراتب تسلیت خود را نسبت به جان‌هایی که از بین رفته است، ابراز کرد.

این بیانیه می‌افزاید که وزیر خارجه آمریکا ضمن محکوم کردن حملات راکتی، بر ضرورت کاهش تنش‌ها و متوقف شدن خشونت‌های فعلی تاکید کرد. وزیر خارجه آمریکا همچنین فرا رسیدن عید فطر را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که صلح و آرامش حکمفرما شود.

گروه‌های فلسطینی روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت نیز مراکز اقتصادی اسرائيل را آماج حملات راکتی خود قرار دادند و اسرائيل نیز بمباران غزه را ادامه داد.

با ادامه درگیری‌ها میان اسرائيل و گروه‌های شبه نظامی فلسطینی در نوار غزه، شمار کشته شدگان در غزه به ۸۳ نفر افزایش یافت. چند کودک نیز در میان قربانیان هستند. شمار کشته‌شدگان در اسرائيل نیز هفت نفر، از جمله یک کودک شش ساله، گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG